در نامه به وزیر بهداشت مطرح شد؛

لزوم اولویت دانشجویان فنی و حرفه ای برای واكسیناسیون كرونا

لزوم اولویت دانشجویان فنی و حرفه ای برای واكسیناسیون كرونا

دانشگاه فارسی: رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهان اولویت قرار گرفتن دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای برای واکسیناسیون کرونا شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با ارسال نامه ای به دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهان اولویت قرار گرفتن دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای برای واکسیناسیون کرونا شد.
وی عنوان کرد: بیش از ۷۰ درصد از دروس دوره دو ساله کاردانی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای، عملی و کارگاهی است و حضور در کلاس های مهارت محور گاهی تا ۸ ساعت برای این دسته از دانشجویان الزامی است. همین مزیت سبب آمار بالای اشتغال بیش از ۷۰ درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه شده است.
وی افزود: در وضعیت فعلی کشور، آموزش های مجازی به تنهایی امکان پوشش این دروس کارگاهی را ندارد. باتوجه به دوره کوتاه مدت تحصیلی (دو ساله) عملاً دانشجویان این دانشگاه از امکان ۳ ترم حضور مستمر در کارگاه ها و آزمایشگاه ها محروم شده اند که صدمه ای جدی خواهد بود.
صالحی عمران اضافه کرد: در همین راستا از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست شد دانشجویان این دانشگاه، اعضای هیئت علمی، کادر آموزشی و کارکنان اداری در رابطه با خدمات ضروری به دانشجویان در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند تا در کوتاه ترین زمان و با برگزاری دوره های فشرده آموزشی بتوانند بر این معضل فائق آمده و با برنامه ریزی خلأ موجود را جبران کنند.
وی اشاره کرد: در همین راستا و در پاسخ به نامه ی ارسالی، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرقوم فرمودند بر طبق مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، دانشجویان، اعضای هیئت علمی، کادر آموزشی و کارکنان اداری این دانشگاه در اولویت سوم واکسیناسیون قرار خواهند گرفت.
شایان ذکر است مطابق سند کشوری گسترش ویروس کرونا اولویت واکیسناسیون به ترتیب با کادر بهداشت و درمان، سالمندان و مشاغل پر خطر خواهد بود.


منبع:

1400/02/16
17:54:20
5.0 / 5
319
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است