معاونت علمی اعلام كرد؛

روند كاهشی ثبت نام دانشجویان بین المللی با انتشار كرونا ادامه دارد

روند كاهشی ثبت نام دانشجویان بین المللی با انتشار كرونا ادامه دارد

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود روند کاهشی ثبت نام دانشجویان بین المللی با انتشار کرونا همچنان ادامه دارد و به بودجه حوزه آموزش خیلی از کشورها صدمه زده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری، آمارهای اخیر از دانشگاه های جهان نشان دهنده کاهش شدید ثبت نام دانشجویان بین المللی امسال است. در استرالیا فقط حدود دو سوم از ثبت نام هایی را که پیش از همه گیری انجام می شد، صورت گرفته است.
دست اندرکاران این صنعت از کاهش شدید تعداد دانشجویان بین المللی ابراز نگرانی کرده اند، با این وجود مدیران تا زمانی که مرزهای کشورها بسته باشد، نمی توانند کاری انجام دهند.
به عنوان مثال یکی از دانشگاه های مطرح استرالیا، بیشتر از ۳۲ درصد افت در ثبت نامهای دانشجویان بین المللی را مشاهده کرد. در حالیکه دانشگاه فناوری سیدنی در ترم اول ۲۰۲۱، در مقایسه با ترم اول سال ۲۰۱۹، ۳۵ درصد کاهش ثبت نام داشته است.
برخی از دانشگاه ها به دانشجویان خارج از کشور تخفیف هزینه تحصیل آنلاین عرضه می کنند تا این روند کاهشی کند شود. همینطور تعداد دانشجویان زیادی بعد از به تعویق انداختن سال گذشته، دوره خویش را به صورت آنلاین شروع کردند.
دانشگاه های استرالیا تخمین می زنند که این میزان درآمد عملیاتی ۴.۹ درصد کاهش داشته و به ۱.۸ میلیارد دلار استرالیا برسد.
پس از شیوع کرونا، چالش های بسیاری برای دانشگاه ها و بخصوص چالش های مالی به وجود آمد. مبارزات بین المللی دانشجویی با بسته بودن مرزهای استرالیا ماه ها ادامه داشته است. معترضان معتقدند این روند بر ثبت نام دانشجویان بین المللی تاثیر منفی داشته است، چونکه خیلی از آنها قادر به پرداخت هزینه های مشابه برای دوره های از راه دور نیستند.


منبع:

1400/02/08
11:54:01
5.0 / 5
354
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است