افتتاح بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری ویژه بیماران كرونایی

افتتاح بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری ویژه بیماران كرونایی

به گزارش دانشگاه فارسی بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای عرضه خدمات به بیماران کرونایی در محوطه این بیمارستان در تهران افتتاح شد


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم افتتاح این طرح اظهار داشت: بعد از استقرار و راه اندازی بیمارستان صحرایی در این مرکز، الان پذیرش بیماران حاد تنفسی و مبتلا به کرونا شروع شده و امکان تزریق دارو، اکسیژن درمانی و عرضه خدمات مورد نظر فراهم گشته است.
وی توضیح داد: متاسفانه با شروع موج چهارم کرونا در کشور ظرفیت تخت های بخش کرونای بیمارستان مسیح دانشوری تکمیل شد و تخت خالی برای بستری شدن بیماران کرونایی در اختیار نبوده است.
وی اضافه کرد: در این شرایط، به پیشنهاد وزارت بهداشت و در تعامل با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات مرکز درمانی در محوطه این بیمارستان به راه افتاده است که می تواند در عرضه خدمات حداکثری بسیار اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان مسیح دانشوری مرکز ارجاع بیماران کرونایی از تمام کشور است خاطرنشان کرد: این بیمارستان علاوه بر عرضه خدمات به بیماران کرونایی در پیک چهارم به بیماران بخش پیوند هم رسیدگی کرده و در سال جدید چهار پیوند قلب، یک پیوند ریه و یک پیوند کبد انجام داده است.
ولایتی همینطور اظهار داشت: برخی علاقه ندارند تا ایران بتواند ساخت واکسن کرونا را نهایی کند اما ایران از سابقه چند ده ساله در واکسن سازی چه باکتریایی و چه ویروسی برخوردار می باشد و واکسن های باکتریایی همچون کزاز، دیفتری، سل، سرفه و ویروسی همچون هاری، آبله، سرخک و سرخجه را با کیفیت بسیار مطلوب عرضه تولید کرده است.
در این مراسم معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم در مورد روند پیشرفت واکسن کووبرکت خاطرنشان کرد: در اوایل اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن تولید می شود.
علی عسگری افزود: البته این مقدار تولید واکسن تا تیره ماه سالجاری به ظرفیت ۲۰ میلیون دوز خواهد رسید.


1400/02/05
22:45:57
5.0 / 5
429
تگهای خبر: تولید , خدمات , سابقه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است