پژوهشگاه مواد و انرژی با دانشگاه مالایا همكاری می كند

پژوهشگاه مواد و انرژی با دانشگاه مالایا همكاری می كند

به گزارش دانشگاه فارسی سرپرست امور بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی از امضای تفاهمنامه همکاری بین المللی بین این پژوهشگاه با دانشگاه مالایا کشور مالزی، با هدف گسترش همکاریهای علمی در زمینه های پژوهشی، فناوری و آموزشی اطلاع داد.


دکتر نیما نادری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تفاهمنامه به همت رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی و با پیگیری های به عمل آمده از جانب واحد بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی به مدت پنج سال منعقد شد.
وی توضیح داد: این تفاهمنامه با محوریت موضوع هایی همچون انجام پروژه های بین المللی مشترک، تبادل اعضای هیأت علمی و دانشجو در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی، برگزاری دوره های مشترک در مقطع تحصیلات تکمیلی، ایجاد فرصت های مطالعاتی، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، وبینار، کنفرانس و کارگاه های آموزشی در حوزه مواد پیشرفته و انرژی های تجدیدپذیر و دیگر فعالیتهای علمی و تحقیقاتی مورد درخواست طرفین، به امضای دکتر علیرضا خاوندی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و پروفسور داتو محمد حمدی عبدالشکور رئیس دانشگاه مالایا رسید.
نادری اظهار داشت: در سالهای گذشته هم مراودات علمی و پژوهشی زیادی با دانشگاه های مالزی از راه انجام پروژه های بین المللی مشترک، صورت پذیرفته است.
دانشگاه مالایا، قدیمی ترین و بهترین دانشگاه مالزی و یکی از بهترین دانشگاه های آسیا با موقعیتی برجسته در سطح دنیاست این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ در رتبه بندی دانشگاه های دنیا (QS) در رتبه ۷۰ و در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۵۹ قرار گرفت و همینطور نهمین دانشگاه برتر در کشورهای آسیایی شد و از آنجائیکه مدرک این دانشگاه در تمام کشورهای دنیا ارزشیابی شده و قابل قبول است، یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها در مالزی برای دانشجویان خارجی است.
این دانشگاه با تاکید بر تحقیقات فشرده درگستره ای از علوم مختلف در سال ۲۰۰۶، از سوی دولت مالزی بعنوان یک مرکز تحقیقاتی شناخته شد و همچنان به صورت بسیار فعال در پروژه های متعدد تحقیقاتی و صنعتی فعالیت می کند. درپی این سیاست، چندین مرکز پژوهشی در این دانشگاه به انجام امور تحقیقاتی با کیفیت عالی اختصاص یافته اند.
محققان پژوهشگاه مواد و انرژی ایران هم تابحال اختراعات زیادی در سطح جهانی، منطقه و کشور به ثبت رسانده که بخشی از این دستاوردها تجاری سازی شده است.
آبگرمکن خورشیدی و آب شیرین کن نمونه هایی از اختراعات محققان این پژوهشگاه است.
پژوهشگاه مواد و انرژی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در مشکین دشت فردیس استان البرز مستقر است.1400/02/01
21:48:43
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است