رییس بیمارستان طالقانی:

بهترین راهكار باید برای مقابله كارا تر با كرونا ارائه شود

بهترین راهكار باید برای مقابله كارا تر با كرونا ارائه شود

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس بیمارستان طالقانی کرونا را دشمنی نامرئی و پدیده ای پویا و دینامیک توصیف کرد و اظهار داشت:  پرستاران و کادر بهداشت و درمان در این بحران بزرگ هر لحظه آماده جنگ هستند ازاین رو باید با تعامل بیشتر بهترین راهکار برای مقابله کارا تر ارائه شود.دکتر رضا زندی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز دوشنبه اضافه کرد: بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی متعلق به همه مردم است و باید به مدرترین، بروزترین و کارآمدترین سیستم درمانی و زیرساخت ها مجهز باشند

وی خاطرنشان کرد: نمی توان با تصمیمات روز گذشته بحران امروز را مدیریت کرد ازاین رو سیاست ها باید به روز، کارآمد و موثر باشد.

وی با یادآوری این که با وجود افزایش حجم بیماران مبتلا به کرونا، بخش های مختلف بیمارستان طالقانی تعطیل یا کم کار نشدند، خاطرنشان کرد: بخش هایی همانند بخش پیوند مغز استخوان، پیوند کبد و کلیه، ای وی أف و بخش های فوق تخصصی سطح سه و چهار همانند ارتوپد، فک و صورت و گوارش درمان و خدمت به بیماران را در بالاترین سطح کیفی و کمی حتی در بحرانی ترین روزهای کرونایی تعطیل نکردند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رئیس بیمارستان طالقانی با بیان اینکه اپیدمی کرونا و در ادامه استرس ناشی از شیوع بیماری ناشناخته ای برهمه اقشار جامعه سایه انداخته بود، عنوان کرد: روزهای سختی بر کادر درمان گذشت، روزهایی که هیچ کسی آینده ای را برای طول مدت اپیدمی و یا میزان مرگ و میرها متصور نبود، روزهایی که کادر درمان علاوه بر حجم بالای کار با کمبود وسایل حفاظت فردی در مقابل این بیماری هم مواجه بودند.

زندی با تکیه بر این که از نخستین روزهایی که خبر شیوع پاندمی انتشار یافت، تیم مدیریتی دانشگاه و بیمارستان ها در حوزه های بهداشت و درمان برای مقابله با بحرانی طولانی آمادگی خویش را اعلام کردند، تصریح کرد: گسترش فضای فیزیکی و تأمین تجهیزات بیمارستان با انتشار کرونا در همان ماه های اول شروع شد.

روند درمان بیماران مبتلا به سرطان تعطیل پذیر نیست

وی با بیان اینکه روند درمان بیماران مبتلا به سرطان تعطیل پذیر نیست، تصریح کرد: بیمارستان طالقانی به حجم بالایی از بیماران مبتلا به سرطان خدمات درمانی تکمیلی همانند شیمی درمانی را در بالاترین سطح ارائه می دهد.

رییس بیمارستان طالقانی افزود: هیچ درمان اورژانسی در این بیمارستان به علت افزایش بار مراجعان کرونایی متوقف نشد.

زندی افزود: در این بیمارستان با رعایت ایمنی بیماران خدمات منحصربه فردی به بیماران غیر کرونایی و درمان های اورژانسی هم ارائه شد.

اجرای طرح توانمند سازی پرستاران، اختصاص یک بخش به بیماران کرونایی و تجهیز ابن بخش به دستگاه ونتیلاتور از دیگر مواردی بود که رئیس بیمارستان طالقانی به اشاره نمود.منبع:

1400/01/08
12:12:26
5.0 / 5
372
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است