رییس جهاد دانشگاهی:

اقتصاد دانش بنیان الگوی اقتصادی كشور باشد

اقتصاد دانش بنیان الگوی اقتصادی كشور باشد

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: لازم است الگوسازی ها در شرکت های علمی برمبنای اقتصاد دانش بنیان صورت گیرد تا در نهایت اقتصاد کشور متکی بر اقتصاد دانش بنیان شود.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، حمیدرضا طیبی روز یکشنبه در نشست خبری پژوهشگاه رویان گفت: در پروژه هایی که صندوق توسعه ملی و معاونت علمی آنها را تامین مالی می کنند، سرعت انجام کارها به سبب تامین بودجه بالا رفته است.
رییس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: بواسطه تامین اعتبار این فرصت فراهم شده که در مذاکرات با شرکت های دانش بنیان برای تضمین بودجه اطمینان داد و درخواست تضمین بازار را نیز از آنها داشت که در نهایت نتایج مناسبی هم حاصل شده است.
وی اظهار اظهار داشت: جهاد دانشگاهی نیز دراین زمینه به مرزی از سرآمدی رسیده که قادر به انجام کارهای علمی و فن آورانه در سطوح بالا است.

تجاری سازی در شرکت های خصوصی صورت می گیرد
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این جلسه اظهار داشت: تجاری سازی بیشتر در شرکت های خصوصی صورت می گیرد؛ بدین سبب شرکتها برای تجاری سازی باید طرف قرارداد شوند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد: باید میان شرکتی که از جیب خود یا بودجه دولتی هزینه می کند، تفاوت قائل شد.
ستاری همین طور اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان برای خرید اول، تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارند که این اتفاق مهمی است.
وی همین طور به کارهای پژوهشگاه رویان اشاره نمود و اضافه کرد: بالندگی و رشد پژوهشگاه رویان برای کشور مهمست و حتما برای انجام پروژه های جدید با این مرکز تفاهم می شود.منبع:

1399/12/27
23:56:30
0.0 / 5
514
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است