براساس آمار یك پژوهش؛

دانشجویان ۴ و نیم برابر بیشتر از مردم عادی به كرونا مبتلا شدند

دانشجویان ۴ و نیم برابر بیشتر از مردم عادی به كرونا مبتلا شدند

به گزارش دانشگاه فارسی سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم اظهار داشت: بر طبق آمار 230 هزار نفری از دانشگاه های صددرصد دولتی و آمار از دیگر زیرنظام ها، دانشجویان 4 و نیم برابر بیشتر از مردم عادی مبتلا به کرونا شدند.مجید صفاری نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد، کارهای گسترده ای توسط دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مراکز مشاوره دانشگاه ها صورت گرفت.
وی افزود: ایجاد حس آرامش در دانشجو سیاست ما بوده و دلیل آن نیز این است که آمارهای کرونا نشان میدهد دانشجویان ۴ و نیم برابر بیشتر از جمعیت عادی کشور مبتلا به کرونا شده اند.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: از جمیعت کشور ما تقریباً حدود یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند، این عدد را اگر به ۸۵ یا ۸۴ میلیون جمعیت تقسیم نماییم، می توانیم تعداد افراد مبتلا را محاسبه نماییم.
وی تصریح کرد: بر این اساس حدود ۱.۷ درصد مردم به کرونا مبتلا شده اند اما در جمیعت دانشجویی ما حدود ۶ و نیم تا ۷ درصد دانشجویان مبتلا به کرونا شده اند و دلیل آن نیز این است که دانشجو در سن خاصی قرار داشته و بسیار فعال است. درصد ابتلای دانشجو به کرونا در مقابل مردم عادی بیشتر است یعنی دانشجویان ۴ و نیم بر ابر مردم عادی مبتلا می شوند.
صفاری نیا اضافه کرد: برمبنای آمارهای یک گزارش که از ۲۳۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های ۱۰۰ درصد دولتی به دست آمده بود، آمار دانشجویان مبتلا به کرونا ۵ و نیم درصد بود.
وی افزود: یک گزارش هم از دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی و غیرانتفاعی تهیه شد که آمار مبتلایان بیشتر بود و به ۷ و نیم تا ۸ درصد می رسید.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: میانگین جمع این دو آمار نشان میدهد که ۶ و نیم درصد دانشجویان مبتلا به کرونا شده اند که در مقایسه با جمعیت عادی کشور ۴ تا ۴ و نیم برابر بیشتر مبتلا شده اند.
وی اضافه کرد: دانشجویی که مبتلا به کرونا شده است، هم عوارض روانشناختی دارد و هم دانشجویی که عوارض روانشناختی دارد ممکنست با ریسک بیشتری مبتلا به کرونا شود.
وی افزود: برای همین، سیاست ما برمبنای ایجاد جو آرامش، حمایت، شفقت و مهربانی برای دانشجویان در پروسه آموزشی و خدمات مشاوره و درمانی است.


منبع:

1399/12/26
13:33:34
0.0 / 5
423
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است