رئیس سازمان بسیج دانشجویی كشور خبر داد؛

برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی در روزهای نوروز با رعایت پروتكل ها

برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی در روزهای نوروز با رعایت پروتكل ها

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور اظهار داشت: نوروز امسال تعداد قابل توجهی از بسیجیان دانشجوی جهادگر برنامه ریزی خوبی برای حضور در هجرت های جهادی با رعایت تدابیر بهداشتی دارند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان بسیج دانشجویی کشور، محمدجواد نیک روش در جریان کاشت نهال به مناسبت هفته درختکاری، ضمن اشاره به پویش ملی «درخت یاری»، اظهار داشت: طرحی که امروز، برخی از فعالین جهادی تحت عنوان پویش ملی «درخت یاری» آغاز کردند، جمعیت داوطلب زیادی برای این مورد سازماندهی شده است.
وی در افزود: بسیج دانشجویی هم با ظرفیتی از دانشجویان جهادگر که در کشور حضور دارند، به این پویش ملی می پیوندد؛ امیدواریم که در این پویش ملی، ۵۰۰۰۰ هزار اصله نهال غرس شود و تاکید بر غرس نهال های مثمر است.
نیک روش در بخش دیگر سخنان خود، تصریح کرد: تفاهمنامه ای پیرامون همین مبحث با مجموعه بنیاد علوی که متولی این کار از جانب بنیاد مستضعفان می باشد، در واقع نهایی شده است و برکات آن برای همه ملت ایران بخصوص اقشار محروم جامعه است؛ نهال های مثمری که با حضور گروه های جهادی و با همراهی خود مردم که جامعه هدف این طرح می باشند، می تواند به معیشت آنها کمک نماید.
وی در مورد برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی در روزهای نوروز، اظهار نمود: با عنایت به نزدیک شدن به ایام نوروز، هر ساله فرصت های ویژه ای در این ایام برای حضور دانشجویان جهادگر به نقاط هدف اردوها و هجرت های جهادی دانشجویی در اختیار دانشجویان جهادگر قرار می گیرد.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در این راستا خاطرنشان کرد: گرچه سال جاری شرایط کرونا محدویت های زیادی را به وجود آورده است اما ان شاء الله نوروز سال جاری هم تعداد قابل توجهی از بسیجیان دانشجوی جهادگر برنامه ریزی خوبی برای حضور در هجرت های جهادی با رعایت تدابیر بهداشتی دارند.
نیک روش به حضور دانشجویان جهادگر در حوزه های مختلف اشاره نمود و اضافه کرد: طی بیشتر از یک سال گذشته که ما با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می نماییم، دانشجویان جهادگر در حوزه های مختلف شامل حوزه های تخصصی بهداشت و درمان که دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی حضور داشتند و همینطور حوزه هایی که در بیمارستان ها احتیاج به خدمات بود و لزوماً این خدمات به عناصر حرفه ای و متخصص احتیاج نداشت اما به عناصر جهادی نیاز داشت که با ایثار و فداکاری در نقطه خطر حضور پیدا کنند که این اتفاق رغم خورد و تعداد زیادی از دانشجویان حضور پیدا کردند.
وی افزود: این فعالیت ها بخصوص در برهه های اول که این ویروس ناشناخته بود و سبب شده بود کمتر کسی حضور و ایثار این چنینی را داشته باشد، دانشجویان بسیجی ما از خودگذشتگی کردند؛ پس از گذشت مدتی وقتی صدمه های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا جدی شد، تعداد قابل توجهی از دانشجویان برنامه های ابتکاری مختلفی انجام دادند، شامل حفظ پایداری مشاغل بخصوص برای اقشار صدمه پذیر و خلق راهکارهای جدید برای احیای مشاغل آنها که با شرایط کرونا تناسب داشته است.
نیک روش در انتهای سخنان خود اظهار داشت: گروه های جهادی دانش بنیان به تولید تجهیزات و نیازمندی های مختلف خانواده های صدمه دیده مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، تجهیزات آزمایشگاهی، درمانی و… پرداختند و در محلات و مناطق صدمه پذیر اقلام مورد نیاز بهداشتی و معیشتی در چارچوب طرح کمک مومنانه که طرح سراسری مجموعه سازمان بسیج مستضعفین بوده است، توزیع کردند. همه اینها اقداماتی است که طی یک سال قبل عناصر جوان مؤمن انقلابی دانشجویان بسیجی جهادگر، با تمام توان خود علیرغم وجود محدودیت های کرونایی، در این حوزه ها حضور پیدا کردند.


منبع:

1399/12/14
22:48:08
0.0 / 5
439
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است