معاون نهاد رهبری در دانشگاهها:

مراسم اعتكاف دانشجویی حضوری برگزار نمی گردد

مراسم اعتكاف دانشجویی حضوری برگزار نمی گردد

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری اعلام نمود: امسال اعتکاف دانشگاهیان به صورت حضوری برگزار نمی گردد و از ظرفیت فضای مجازی با برگزاری اولین جشنواره ملی اعتکاف دانشجویان استفاده خواهد شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، مراسم رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان و آئین رونمایی از نشان ملی اعتکاف دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگانی از وزارت علوم، دانشگاه آزاد و دانشگاه قم در سازمان مرکزی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اجرا شد.
حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: اعتکاف دانشجویی امسال به سبب شرایط موجود و شیوع بیماری کووید ۱۹ به صورت حضوری برگزار نمی گردد. با توجه به این که مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید رعایت شود، نمی توانیم آنرا به صورت حضوری در دانشگاه ها برگزار نماییم، بدین سبب از ظرفیت فضای مجازی در این خصوص استفاده کردیم و نباید از این ظرفیت غفلت کرد.
وی افزود: به همین دلیل طرح برگزاری مراسم اعتکاف دانشگاهیان در قالب اولین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان توسط دانشگاه قم طراحی شد که قابلیت اجرا در تمام دانشگاه ها را دارد و این طرح با همکاری دانشگاه آزاد، نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم اجرائی می شود.
در ادامه، حجت الاسلام پوررضا رئیس نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه های قم نیز اظهار داشت: استان قم پایگاه اعتکاف کل کشور است و اگر در این وضعیت وارد این عرصه نمی شدیم و به خاطر کرونا آنرا از دست می دادیم، بخش فرهنگی دانشگاه ها بسیار متضرر می شد، به همین دلیل با هدف ترویج حفظ ارزش های دینی، طرح جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان را برنامه ریزی کردیم.
وی افزود: این جشنواره در بخش های پژوهشی، ادبی، هنری و چند رسانه ای برگزار می گردد و ما متأسفیم که در بخش هنری هنوز در کشور درباره اعتکاف فیلمی ساخته نشده است و ما می خواهیم هنرمندان را نیز با برگزاری این جشنواره وارد این عرصه نماییم. شاید این بخش در جشنواره فعال شود.
وی تصریح کرد: افتتاحیه این جشنواره امروز انجام شد و دانشگاهیان (اساتید، دانشجویان، کارکنان) می توانند آثار خودرا تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ارسال نمایند و ۲۱ اردیبهشت ماه اختتامیه این جشنواره انجام می شود.

1399/12/08
12:23:38
0.0 / 5
489
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پزشك , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است