از سوی رئیس صندوق رفاه؛

اعلام سیاست های ارائه خوابگاه در نیمسال دوم سال تحصیلی

اعلام سیاست های ارائه خوابگاه در نیمسال دوم سال تحصیلی

دانشگاه فارسی: رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم سیاست های ارائه خوابگاه های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-99 را اعلام نمود.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه ارائه خوابگاه به دانشجویان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ اظهار داشت: برای ارائه خوابگاه، معاونان دانشجویی دانشگاه ها تابع فعالیت آموزشی هستند که برنامه آنرا معاونان آموزشی دانشگاه ها تنظیم می کنند.
وی افزود: منتهی تا زمانی که ستاد مقابله با کرونا بر رعایت فاصله گذاری فیزیکی و سایر پروتکل های بهداشتی تاکید دارد، طبیعی است که تراکم خوابگاه های دانشجویی باید مطابق آن توسط معاونان آموزشی دانشگاه ها تعیین شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: هم اکنون دانشگاه ها به دانشجویان تحصیلات تکمیلی که دارای پروژه هایی هستند که مستلزم کار آزمایشگاهی یا مستلزم کار مزرعه ای در دانشکده های کشاورزی و یا امثال آنست، خوابگاه ارائه می دهند.
وی اضافه کرد: همین طور به دانشجویان رشته های فنی که در حال فارغ التحصیلی بوده و کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند نیز با حفظ فاصله گذاری اجتماعی خوابگاه تعلق می گیرد.
مطیعی با اعلان اینکه سیاست دانشگاه ها در ارائه خوابگاه و غذا در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ همانند نیمسال اول است و همچنان ادامه دارد اضافه کرد: ضمن اینکه دکتر نمکی وزیر بهداشت نیز اعلام نمود که شاهد یک موج جدید از بیماری در اسفند ماه خواهیم بود فعلاً باید صبر نماییم ببینیم که این موج چگونه مدیریت می شود و وقتی شرایط عادی تر شود ستاد کرونا تصمیمات جدید را اعلام می کند و وزارت علوم هم در این راستا برنامه خود و اینکه چه میزان آموزش حضوری خواهد داشت، تصمیم گیری می کند.
وی با اعلان اینکه به هر حال معاونان دانشجویی دانشگاه ها تابع معاونان آموزشی هستند و معاونان آموزشی هم در جهت رعایت فاصله گذاری فیزیکی، حضور دانشجو را در دانشگاه ها محدود به کارهای عملی کرده اند اضافه کرد: حتی نوعی از حضور دانشجویان در خوابگاه ها نوبت بندی شده است که دانشجو یک ترم کامل از خوابگاه نمی تواند استفاده نماید.
مطیعی همین طور در بخش دیگری از سخنان خود از دانشجویان درخواست نمود در مهلت مقرر به سامانه وام های دانشجویی مراجعه نموده و ثبت نام کنند تا وام دانشجویان پرداخت گردد.


منبع:

1399/12/04
13:48:22
0.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است