برای نیمسال دوم؛

سامانه ثبت تقاضای وام های دانشجویی فعال شد

سامانه ثبت تقاضای وام های دانشجویی فعال شد

سامانه ثبت تقاضای وام های دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-99 فعال شد، ستاندن گواهی کسر از حقوق ضامنین درسال تحصیلی جاری الزامی نیست.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تقویم زمانبندی اعطای وام دانشجویی در نیمسال دوم ۱۴۰۰-۹۹ را به دانشگاه ها ابلاغ نمود. که بخش هایی از آن به شرح زیر است:
سامانه دانشجویی (پورتال) صندوق برای ثبت تقاضای دانشجویان از ۱۶ بهمن ۹۹ تا اختتام نیمسال تحصیلی جاری فعال است و تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.
نظر به اینکه صرفًا دانشجویانی که اطلاعات هویتی و تحصیلی آنها به سامانه تبادل اطلاعات آموزشی وزارت عتف(GSB )ارسال شده باشد می توانند نسبت به ثبت تقاضای وام اقدام نمایند، پس لازم است دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با قید فوریت درباب به روز رسانی مستمر اطلاعات آموزشی دانشجویان خود در درگاه تبادل اطلاعات وزارت متبوع اقدام نمایند.
هنگام ثبت اطلاعات سند تعهد در پرونده دانشجویان، لازم است مشخصات ضامن یا ضامنین بوسیله وب سرویس سازمان ثبت احوال استعلام و بعد از تأیید مراتب، تصاویر اسناد تعهد به صورت خوانا بارگذاری شود.
برای سهولت در پرداخت وام ها، فهرست متقاضیان هر نوع وام حداکثر در قالب ۶ فهرست در مهلت های مقرر در طول نیمسال تحصیلی به صورت دقیق، مستند و بدون نقص بعد از تأیید معاون دانشجویی بوسیله سامانه فاز ۲ به این صندوق ارسال گردد.
شرایط افراد دارای اولویت در رابطه با پرداخت هر یک از وام ها، ذیل بخش مربوط به شرایط اعطای هر وام در بخشنامه پرداخت و بازپرداخت ذکرشده است و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست ها مد نظر قرار گیرد.
دریافت اصل مدارک و مستندات وام ضروری و همین طور اصل سند تعهد از دانشجویان همچون موارد ضروری در پروسه دریافت وام ها می باشد. پس شایسته است در روزهای تداوم شیوع بیماری کرونا، بمنظور پشتیبانی از دانشجویان و همکاری با آنان ترتیبی اتخاذ شود که مدارک و مستندات مربوطه به طرق مقتضی از دانشجویان متقاضی وام دریافت گردد. (شایان ذکر است ستاندن گواهی کسر از حقوق ضامنین در سال تحصیلی جاری الزامی نمی باشد.)
با توجه به ضرورت احراز مالکیت شماره تلفن همراه و تطبیق آن با شماره ملی کاربران و ارسال کد صحت سنجی بوسیله پیامک به آنان بوسیله اتصال سامانه ها به وب سرویس شاهکار، در صورت مواجهه با هرگونه مغایرت در این خصوص، لازم است برای رفع مغایرت و اصلاح اطلاعات موجود در سامانه، نسبت به ارسال اطلاعات صحیح کاربران در قالب فرم پیوست در بخشنامه شماره ۵۷۷ سال ۱۳۹۸( بوسیله مکاتبه) اقدام و نتیجه را بوسیله اداره کنترل و تخصیص اعتبار صندوق پیگیری نمایند.
نظر به غیر متمرکز بودن اعتبار وام های تحصیلی، ضروری و شهریه و ابلاغ اعتبار مجزا برای هر دانشگاه یا مرکز آموزش عالی، شایسته است برنامه ریزی لازم برای ثبت و ارسال درخواست وام های مذکور در سقف اعتبارات تخصیص یافته (قابل رؤیت در سامانه فاز ۲) صورت گرفته و اهتمام لازم برای مدیریت تقاضاها و جذب حداکثری ظرفیت منابع در بازه زمانبندی تعیین شده برای هر وام در سقف سهمیه اعتبار ابلاغی به عمل آید.
وام مسکن متاهلی در نیمسال دوم تحصیلی نیز بوسیله صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.
دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی غیردولتی و غیر انتفاعی برای تسهیل واریز وام شهریه دانشجویان متقاضی خود، ضرورت دارد نسبت به به روز رسانی و فعال بودن شماره حساب و شماره شبای حساب مربوطه (ترجیحًا در بانک اعلام شده) در سیستم فاز ۲ صندوق اقدام نمایند.
همکاران ادارات رفاه دانشگاه ها از بستن و ارسال فهرست های وام با تعداد کمتر از ۱۰ نفر (به جز آخرین فهرست نیمسال) جدًا خودداری نمایند.
در صورت ارسال درخواست افزایش اعتبار، به سبب محدودیت منابع صندوق دانشگاه هایی که سهمیه اعتبارات تخصیصی را حداکثر تا تاریخ ۲۰ اسفند ۹۹ بطور کامل جذب نمایند، در تخصیص مجدد اعتبار در اولویت خواهند بود.
شایان ذکر است که گزیده ای از نکات و راهنمایی های مورد نیاز در زمینه شرایط و ضوابط و مقررات در رابطه با نحوه ثبت نام وام های دانشجویی و همین طور چگونگی پرداخت و بازپرداخت وام ها در قالب فایل های اینفوگرافیک (تصاویر اطلاع رسان)، مطابق آخرین تغییرات در بخشنامه جدید، برای استحضار و بهره برداری در سایت صندوق گزینه "راهنمای تسهیلات" قرار داده شده است.
لذا باتوجه به تعطیلی آموزش حضوری اغلب دانشگاه ها برای بهره مندی حداکثری دانشجویان متقاضی در وضعیت اقتصادی، اجتماعی ناشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا و عدم انباشت درخواست های وام ها در پورتال دانشجویی (صندوق)، خواهشمند است دستور فرمائید تدابیر مقتضی جهت تسریع در بررسی مدارک و مستندات و ارسالبه موقع فهرست ها اتخاذ گردیده و تمهیدات لازم و برنامه ریزی مناسب برای اطلاع رسانی گسترده و مؤثر به دانشجویان صورت پذیرد.
دانشجویان متقاضی وام های دانشجویی برای اطلاع از جدول زمانبندی وام های دانشجویی نیمسال دوم ۱۴۰۰-۹۹ به اینجا مراجعه کنند.

1399/11/23
13:01:15
0.0 / 5
451
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است