تا پایان سال اجرایی می شود؛

اعزام بیشتر از 600 دانشجوی دكتری به فرصت مطالعاتی داخل و خارج

اعزام بیشتر از 600 دانشجوی دكتری به فرصت مطالعاتی داخل و خارج

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: تا آخر سال جاری بیشتر از ۶۰۰ دانشجوی دکتری به فرصت های مطالعاتی داخل و خارج از کشور اعزام می شوند.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت دانشجویان دکتری برای اعزام به فرصت های مطالعاتی داخل و خارج از کشور امسال اظهار داشت: در شش ماه اول سال جاری فرصت تحقیقاتی خارج از کشور به دانشجویانی تعلق گرفت که در گذشته نامه حمایت مالی دریافت کرده و موفق نشده بودند از این امتیاز استفاده کنند.
وی افزود: در نیمه دوم سال جاری با عنایت به شرایط اعتباری و مالی، بیشتر از ۲۰۰ سهمیه برای فرصت تحقیقاتی خارج از کشور و بیشتر از ۴۰۰ سهمیه برای فرصت تحقیقاتی داخل کشور اختصاص یافت که دانشگاه ها در حال معرفی این دانشجویان هستند.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: البته اگر تخصیص اعتبارات افزایش یابد، احتمال اینکه بتوانیم ظرفیت بیشتری برای اعزام دانشجویان دکتری به فرصت مطالعاتی خارج و داخل اختصاص دهیم هم وجود دارد، تا اوایل سال آینده که سهمیه سال ۱۴۰۰ را عرضه کنند، وضعیت به همین صورت است.
وی افزود: خودمان می دانیم که تعداد سهمیه ها نسبت به تقاضاهای موجود کم است ولی با عنایت به نرخ ارز برای فرصت تحقیقاتی خارج از کشور و مشکلات اعزام دانشجویان هم اکنون باید به همین سهمیه اکتفا نماییم تا اگر شرایط اعتباری بهتر شد، سهمیه ها هم افزایش یابد.


منبع:

1399/11/21
21:15:56
0.0 / 5
427
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است