در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹؛

امكان میهمانی دروس عملی دانشجویان در شهر محل زندگی برقرار شد

امكان میهمانی دروس عملی دانشجویان در شهر محل زندگی برقرار شد

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در صورت ارائه دروس عملی در نیم سال دوم سال تحصیلی 1400-1399 امکان میهمانی این دروس در دانشگاه محل سکونت دانشجو برقرار است.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ این امکان وجود دارد که دانشجویان این دروس را در دانشگاه محل سکونت بگذرانند، اظهار داشت: مشابه ترم گذشته دانشگاه ها این آمادگی را دارند که در صورت ارائه واحدهای عملی به یکدیگر کمک کنند.
وی افزود: در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در صورتیکه واحد عملی ارائه شود، این امکان فراهم خواهد بود تا دانشجویان دروس عملی خودرا در دانشگاه محل سکونت خود میهمان شوند.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با عنایت به شیوع کرونا و در جهت کاهش تردد دانشجویان، این امکان برقرار شد تا دانشجویان کاردانی و کارشناسی با ثبت نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان، دروس عملی و آزمایشگاهی خودرا در دانشگاه محل سکونت شان بگذرانند.
بر اساس آن دانشگاه های دولتی، فنی و حرفه ای همین طور غیردولتی غیرانتفاعی، دانشجویان کاردانی و کارشناسی این امکان را دارند که به صورت میهمان، دروس عملی و آزمایشگاهی را در نزدیک ترین دانشگاه محل سکونت خود بگذرانند.
دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی که دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آنها خارج از محل سکونت شان است باید برای نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فقط برای دروس عملی و آزمایشگاهی در سامانه جامع سازمان امور دانشجویان به آدرس اینترنتی سامانه سجاد https: //portal.saorg.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.
دانشگاه های مقصد باید نزدیک محل سکونت خانواده متقاضی باشد.
دانشجویان بعد از ثبت درخواست و دریافت کد پیگیری نتیجه درخواست خودرا بوسیله سامانه سجاد دریافت می کنند. سازمان امور دانشجویان این امکان خاص را به علت وقوع انتشار کرونا و تعطیلی کلاس های درس دانشگاه ها برای دانشجویان فراهم نموده است.


منبع:

1399/11/19
22:26:10
0.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است