در جریان برگزاری همایش در سال ۱۴۰۰

دانشگاه شیراز امنیت پایدار و توسعه سواحل جنوب كشور را بررسی می كند

دانشگاه شیراز امنیت پایدار و توسعه سواحل جنوب كشور را بررسی می كند

به گزارش دانشگاه فارسی ایرنا- رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز اظهار داشت: مرکز مطالعات راهبردی خلیج فارس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز، همایش ˮخلیج فارس و سواحل مکران در آستانه قرن ۱۵ خورشیدی؛ امنیت و توسعه پایدارˮ را در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد نمود.


ابراهیم عباسی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن اشاره به اهمیت استان های جنوبی کشور در زمینه امنیت و توسعه پایدار اظهار داشت: این همایش بر آن است با شناخت خلیج فارس و سواحل مکران، توان سخت افزاری و نرم افزاری استان های جنوبی را در ایجاد امنیت و توسعه ظرفیت سنجی کند.
عضو هیات علمی دانشگاه شیراز هدف دیگر از برگزاری این همایش را بررسی تعاملات سیاسی و اقتصادی استان های جنوبی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و سواحل مکران برشمرد و اضافه کرد: زمینه ها و فرصت های ارتقای امنیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی استان های جنوبی، نقش پشتیبانی دفاعی نظامی استان های جنوبی، تحولات نظام سکونتگاهی در سواحل جنوب و پسکرانه ها در امنیت و توسعه پایدار از دیگر موضوعاتی است که ضروریست درباره آنها پژوهش هایی عرضه شود.
وی مهلت ارسال چکیده مقالات را ۳۰ ام بهمن ماه ۱۳۹۹ اعلام نمود و اظهار داشت: نتیجه داوری چکیده مقالام سوم اسفندماه اعلام خواهد شد و بعد از آن پژوهشگران فرصت دارند تا سوم اسفندماه ۱۳۹۹ متن کامل مقاله را ارسال نمایند.
عباسی اظهار نمود: آخرین فرصت ارسال مقالات کامل ۲۸ اسفندماه خواهد بود و نتایج داوری ها تا ۲۰ ام فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام می شود و در نهایت، همایش به صورت مجازی در ۱۰ ام اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
استاد دانشگاه شیراز در ادامه به معرفی راه های ارسال مقالات پرداخت و اظهار داشت که علاقه مندان، صاحب نظران و پژوهشگران می توانند مقالات خویش را به نشانی پست الکترونیک همایش به آدرس cpg@shirazu.ac.ir یا به آدرس دبیرخانه به نشانی شیراز، میدان ارم، دانشگاه شیراز، دانشکده حقوق، طبقه همکف، اتاق۱۳۷ ارسال نمایند.
مَکْران یا مُکْران یا مِکْران نامی است که به مناطق جنوبی و بخشی از مناطق مرکزی بلوچستان گفته می شد که هنوز هم این نام رواج دارد.
مرکز مطالعات راهبردی خلیج فارس در اردیبهشت سال ۱۳۹۳ به مناسبت روز ملی خلیج فارس در دانشگاه شیراز راه اندازی شد. این مرکز با عنایت به اهمیت حوزه خلیج فارس در استراتژی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و همجواری و مراودت گسترده استان های جنوبی کشور، به منظور شناخت علمی منطقه تشکیل شد تا با بررسی علمی منطقه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، تجاری، اجتماعی و حقوقی زمینه گسترش روابط و همگرایی منطقه ای را افزایش دهد.
انجام پژوهش های بنیادین و کاربردی در حوزه های گوناگون منطقه، انجام مطالعات و تحقیقات در مورد شناخت و ارزیابی تهدیدات و فرصت های نظام جمهوری اسلامی ایران و استان های جنوبی کشور در منطقه، پیشنهاد سیاست های کاربردی منطقه ای منتج از پژوهش های بنیادین و کاربردی، تحقیق و بررسی و تجزیه و تحلیل فرآیندهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه در چارچوب آینده پژوهی مسائل منطقه، ایجاد ارتباط و همکاری با مراکز آموزشی و پژوهشی مشابه در داخل و خارج از کشور، برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی در ارتباط با پژوهش های استراتژیک و ایجاد مرکز اطلاع رسانی در حوزه منطقه و جنوب کشور از اهداف راه اندازی این مرکز به حساب می آید.منبع:

1399/11/12
13:44:48
0.0 / 5
565
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است