معاون بنیاد ملی نخبگان مطرح كرد:

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای ادامه تحصیل در دكتری تخصصی

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای ادامه تحصیل در دكتری تخصصی

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تسهیلات بنیاد برای ادامه تحصیل در دکتری تخصصی اظهار داشت: سالانه حدود 4 الی 5 هزار دانشجو تحت حمایت بنیاد قرار می گیرند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، سومین گردهمایی سالانه مجازی، مدیران دفاتر استعدادهای درخشان دانشگاه های سراسر کشور، دفتر برنامه ریزی آموزش عالی- با همکاری دانشگاه کردستان بامداد امروز اجرا شد.
حسن سالاریه در این جلسه با اشاره به کارهای کلی بنیاد ملی نخبگان در حوزه دانشجویی اظهار داشت: ماموریت بنیاد ملی نخبگان سیاست گذاری و برنامه ریزی در زمینه نخبه شناسی، نخبه گزینی، نخبه پروری و نخبه گماری است.
وی افزود: هرساله با همکاری دانشگاه ها برخی از دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه های آموزشی، پژوهشی، پروژه ها، فعالیت فرهنگی مجموعه فعالیت ها شناسایی و ارزیابی می شوند.
معاون آینده سازمان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان تسهیلاتی به این دانشجویان ارائه می دهد که می توان به اعتبار اعزام به فرصت های مطالعاتی، راتبه دانشجویی، بیمه تکمیلی درمانی، اعتبار ارتباطات علمی، هدیه ازدواج، وام ودیعه اجاره مسکن، اعتبار استفاده از شبکه آزمایشگاهی، اعتبار دستیاری و موارد دیگر اشاره نمود.
وی با اعلان اینکه بنیاد ملی نخبگان سالانه حدود ۴ الی ۵ هزار دانشجو را حمایت می کند، اضافه کرد: تا حالا ۳۰۰ هسته نخبگانی دانشجویی در دانشگاه ها تشکیل شده است و ما در صدد هستیم آنرا توسعه دهیم یک استاد و یا دو استاد می توانند یک مجموعه از جوانان را حول خود جمع کرده و یک هسته نخبگانی تشکیل دهند که این می تواند تکثیر شود.
سالاریه به تعدادی از طرح هایی که توسط بنیاد در دانشگاه ها اجرا می شود، اشاره نمود و اضافه کرد: طرح شهید بابایی از رقابت های مساله محور در دانشگاه ها حمایت می کند و هدف آن ایجاد فضای پر نشاط علم میان دانشجویان کارشناسی و طلاب سطح ۲ و ۳ است.
وی افزود: از دیگر اهداف این طرح به آشنا کردن دانشجویان مستعد با نیازهای جامعه و صنعت، ترغیب دانشجویان مستعد به انجام کارهای گروهی، کمک به شبکه سازی در اجتماع نخبگانی و تشویق نهادها به حل مسائل و مشکلات جامعه اشاره نمود.
معاون آینده سازمان بنیاد ملی نخبگان به حمایت های بنیاد ملی نخبگان از اجتماع دانش آموختگان اشاره نمود و اظهار داشت: تسهیلات خدمت نظام وظیفه با هدف استفاده از توانایی های برگزیدگان دانشگاهی در توسعه علمی، فرهنگی و فناوری کشور، جذب دانش آموختگان در نهادهای فناورانه، تسهیلات ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی و کمک به جذب دانش آموختگان برتر بعنوان هیأت علمی در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها تعدادی از تسهیلات بنیاد برای دانش آموختگان دانشگاهی است.

1399/11/10
17:04:00
0.0 / 5
513
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تحصیل , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است