طهرانچی:

رشد بیشتر از ۴۰۰ درصدی جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم

رشد بیشتر از ۴۰۰ درصدی جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از رشد بیشتر از ۴۰۰ درصدی تعداد دانشجویان بین المللی غیرمقیم ورودی سال جاری در مقایسه با نیمسال مشابه سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه آزاد، جلسه شورای راهبردی سیاست گذاری کلان برای دانشجویان خارجی به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به دبیری حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و سایر اعضا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید.
در این جلسه دکتر طهرانچی با تاکید بر استقبال دانشجویان بین المللی برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: تعداد دانشجویان بین المللی که دانشگاه آزاد اسلامی را بعنوان محل تحصیل خود برگزیده اند، رو به افزایش است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه ضمن اشاره به آماری از تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه، عنوان کرد: تعداد کل دانشجویان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی ۲۶ هزار و ۶۷۱ نفر است.
طهرانچی با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان بین المللی غیرمقیم ورودی سال جاری با نیمسال مشابه سال قبل در مقاطع مختلف تحصیلی بیشتر از ۴۰۰ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقطع کارشناسی ۲ هزار و ۹ نفر، کارشناسی ارشد ۶ هزار و ۹۱۳ نفر، دکتری تخصصی ۳۵۴ نفر و در مقطع دکتری حرفه ای ۲۵۱ نفر دانشجوی بین المللی جدیدالورود در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش شده است.
وی تاکید کرد: در نیمسال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویانی از کشورهای ترکیه و آذربایجان برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش و مشغول به تحصیل شده اند.
طهرانچی در ادامه ضمن اشاره به آماری از وضعیت جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم و مقیم در نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، اظهار داشت: آمار جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم پارسال ۳ هزار و ۹۷۵ نفر بوده که این تعداد در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۹ هزار و ۵۲۷ نفر رسیده است. همینطور جذب دانشجویان بین المللی با احتساب دانشجویان مقیم پارسال ۸ هزار و ۱۳۸ نفر بوده که این عدد در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۱۰ هزار و ۴۴۵ نفر رسیده است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی میزبان دانشجویانی از ۲۰ کشور جهان است، تصریح کرد: دانشجویان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی از ملیت های مختلف از کشورهای سوریه، پاکستان، بحرین، ارمنستان، ازبکستان، ترکمنستان، کنیا، ترکیه، روسیه، تاجیکستان، لبنان، بنگلادش، آذربایجان، هندوستان، قزاقستان، فرانسه، تانزانیا، اندونزی، افغانستان و عراق هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در انتها گزارشی از آمار دانشجویان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی به تفکیک استان ها، و واحدهای برون مرزی عرضه داد.


منبع:

1399/10/25
19:51:47
0.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است