دانشگاه خواجه نصیر و پلیس راهور ناجا تفاهم نامه امضا كردند

دانشگاه خواجه نصیر و پلیس راهور ناجا تفاهم نامه امضا كردند

تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در جهت کاهش سوانح رانندگی و کنترل ترافیک به امضا رسید.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محمد طالعی معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی روز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک این دانشگاه و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار داشت: اهداف این تفاهم نامه ارتقای زیرساخت ایمنی و سلامت ترافیکی به منظور کاهش حوادث، بهبود سنجش رانندگان و روش های آموزش رانندگی، توسعه کاربرد تکنولوژی های جدید پایش ترافیک و شیوه رانندگی، تعریف پروژه های تحقیقاتی و فناورانه مشترک در زمینه های مختلف است.
وی در باره زمینه های همکاری با رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد: تعریف و اجرای طرح های پژوهشی و فناورانه کاربردی مشترک، پشتیبانی از رساله های تحقیقاتی در رابطه با مأموریت پلیس راهور، برگزاری میزگرد و همایش علمی، همکاریهای آموزشی و تبادل اساتید برای فراگیری علوم مشترک، پشتیبانی از فعالیتهای مشترک در حوزه انتشار مقالات علمی و تعریف پروژه های کسر خدمت سربازی زمینه های همکاری در این تفاهم نامه است.
معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیر اضافه کرد: عزم ملی در استفاده از فناوری در کاهش حوادث رانندگی به وجود آید و همینطور رفتار مردم به کمک علم داده پایش شود.
راه اندازی دانشگاه های مشترک با چین و روسیه
فرهاد یکه یزدان دوست رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در این مراسم اظهار داشت: نگاه دانشگاه از ابتدا جامعه محور و کار آفرین بوده است.
وی با اشاره به اینکه نیاز است دانشگاه ها به سمت نسل سه و چهار حرکت کنند، اضافه کرد: دانشگاه خواجه نصیر نیروی کارآمد تربیت می کند. مجموعه پردیس بین الملل ماهیتی بالاتر از سایر پردیس های بین الملل و نگاه چند جانبه دارد. همینطور جامعه نیازها و چالش های بشری به ما حکم کرده است که مسائل مهندسی در جهت رفع نیاز باشد.
رییس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی عنوان کرد: برنامه ریزی شده با کشورهای چین و روسیه دانشگاه های جدید در ایران راه اندازی نماییم که در جهت رفع نیازهای جامعه باشد.
یزدان دست خاطرنشان کرد: کنترل ترافیک از تخصصی ترین کارهای پلیس راهور است و ابعاد اجتماعی، تبعات اقتصادی و امنیتی دارد. مطلوب است این شاخه از نیروی انتظامی که فناورانه ترین بخش است، برای رفع نیازهای خود با دانشگاه ها در ارتباط باشد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه خواجه نصیر و پلیس راهور ناجا میان سردار کمال هادیان فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و فرهاد یکه یزدان دوست رئیس این دانشگاه به امضا رسید.منبع:

1399/10/24
13:20:46
0.0 / 5
545
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است