راه اندازی آزمایشگاه های طیف سنجی پیشرفته دانشگاه امیركبیر

راه اندازی آزمایشگاه های طیف سنجی پیشرفته دانشگاه امیركبیر

آزمایشگاه های طیف سنجی پیشرفته و میکروسکوپ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد.


به گزارش روز دوشنبه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آزمایشگاه طیف سنجی پیشرفته یکی از واحدهای مجموعه آزمایشگاهی شماره یک تحت عنوان «شناسایی مواد و آنالیز عنصری» بوده که مشتمل بر تجهیزات آی سی پی، جذب اتمی، کوانتومتری و طیف سنجی نشری بوده و با راه اندازی آن دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه برای دریافت خدمات شناسایی مواد و آنالیز عنصری، نیازی به مراجعه به آزمایشگاه های خارج از دانشگاه ندارند.
آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) یکی از واحدهای مجموعه آزمایشگاهی شماره دو تحت عنوان «آزمایشگاه میکروسکوپی» بوده که مشتمل بر میکروسکوپ الکترونی عبوری و میکروسکوپ الکترونی روبشی است. همین طور به زودی با انعقاد قرارداد خرید «میکروسکوپ الکترونی روبشی با گسیل میدانی»، مجموعه آزمایشگاهی میکروسکوپی دانشگاه تکمیل خواهد شد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، آزمایشگاه های طیف سنجی پیشرفته و میکروسکوپ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور عبدالصادق نیسی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، حسین حسینی تودشکی معاون پژوهش و فناوری، علی نیکبخت مدیر توسعه نوآوری و فناوری و محسن خواجه زاده رئیس اداره آزمایشگاه های تخصصی و خدمات فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.
پیش از این رئیس اداره آزمایشگاه های تخصصی و خدمات فناوری دانشگاه امیرکبیر اعلام نموده بودکه با هدف بهبود نظارت بر عملکرد مجموعه ها و شرکت های دانش بنیان و بر طبق برنامه ریزی انجام شده، سه مجموعه بزرگ آزمایشگاهی در برج فناوری ابن سینا راه اندازی می شود.


1399/10/20
16:45:05
0.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است