سامانه خدمات پزشكی به دانشجویان راه اندازی می شود

سامانه خدمات پزشكی به دانشجویان راه اندازی می شود

به گزارش دانشگاه فارسی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در امتداد توسعه دولت الکترونیک و تعامل دوسویه با دانشجویان سامانه HSE دانشجویان راه اندازی می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجید صفاری نیا، با بیان این مطلب که این سامانه به صورت متمرکز و با هدف خدمات دهی به دانشجویان سراسر کشور راه اندازی می شود، اظهار داشت: این سامانه با هدف یکپارچه سازی خدمات سلامت و ایمنی به دانشجویان و تعامل دوسویه با آنها به وجود آمده است و می تواند موجب توسعه فرهنگی HSE دانشجویان و در نتیجه ارتقای سلامت و ایمنی دانشگاه ها شود.
وی اضافه کرد: در امتداد توسعه دولت الکترونیک، میز خدمت اطلاع رسانی همراه مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های سراسر کشور در این سامانه راه اندازی می شود و دانشجویان می توانند بعضی از خدمات مربوطه به مراکز بهداشت دانشگاه ها را به صورت غیر حضوری دریافت نمایند.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت همه جانبه دانشجویان و لزوم افکارسنجی از آنها برای برنامه ریزی بهتر امور مربوط به آنها اضافه کرد: در این سامانه اخبار و اطلاعیه های مربوطه به اشتراک گذاشته می شود و دانشجویان سراسر کشور می توانند با مطالعه آنها بازخورد مناسب را نسبت به آنها بیان نمایند. همین طور دانشجویان و به ویژه همیاران سلامت دانشگاه ها می توانند اخبار و اطلاعیه های دانشگاه خود یا مطالب علمی و تجارب خودرا در حوزه HSE منتشر کنند.
وی افزود: این سامانه وظیفه ارائه خدمات پزشکی مجازی دانشگاه ها را نیز به عهده دارد. و دانشجویان با بهره گیری از آن نسبت به تعیین وقت و ارائه خدمات پزشکی و ارزیابی این خدمات اقدام نمایند.
صفاری نیا زمان اجرائی شدن نهایی این سامانه را تا ۳ ماه آتی اعلام نمودند و افزودند: در این سامانه کیف پول الکترونیکی برای مشارکت حداکثری دانشجویان طراحی شده است که دانشجویان می توانند از این کیف پول خدمات دانشجویی دریافت نمایند.
وی اشاره کرد با راه اندازی این سامانه بعنوان تنها سامانه سازمان امور دانشجویان در این عرصه بتوان با ارسال بموقع اخبار و برنامه ها و مشارکت دانشجویان خدمات به روز تری به آنها ارائه داد.
این سامانه به همکاری پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال اجرا و پیاده سازی است.


منبع:

1399/10/19
23:12:36
0.0 / 5
462
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است