عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آخرین وضعیت تحقق مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دكتری در شورا

آخرین وضعیت تحقق مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دكتری در شورا

به گزارش دانشگاه فارسی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دکتری را شرح داد و از پیگیری این مورد در شورایعالی انقلاب فرهنگی اطلاع داد.منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تحقق مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دکتری اظهار داشت: حمایت ویژه از دانشجویان دکتری مصوب و ابلاغ گردیده است و من باردیگر به این بهانه اعلام می کنم این، کمک یا احیاناً حقوق کارمندی نیست بلکه حق آنها است.
وی افزود: دانشجویان دکتری ما نخبگانی هستند که کار پژوهشی آموزشی حتی اجرایی در دانشگاه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی می کنند برای همین وظیفه نظام است که از آنها حمایت کند.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه پشتیبانی از دانشجویان دکتری، پشتیبانی از علم کشور است، خاطرنشان کرد: ما شاهد می باشیم که این دانشجویان در سنی هستند که اکثراً ازدواج کرده و دارای فرزند هستند و باید استقلال مالی داشته باشند و وظیفه وزارتخانه ها و دستگاههای علمی کشور پشتیبانی از آنان است.
قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: چون مبحث پشتیبانی از دانشجویان دکتری را مصوب و ابلاغ کرده ایم آنرا رها نمی نماییم و مرتب در شورایعالی انقلاب فرهنگی پیگیر آن هستیم گزارشی دراین خصوص جمع آوری کرده ایم البته وزارتخانه ها زحماتی کشیده اند وام هایی برای این دانشجویان بوجود آورده اند ولی حرف ما فقط وام نیست.
وی اضافه کرد: دانشجویان دکتری کار پژوهشی و آموزشی در دانشگاه ها انجام می دهند و کسب درآمد از انجام پژوهش های دانشجویان دکتری حق طبیعی آنهاست و حق مشخصی دارند که در همه جای دنیا وجود دارد. منابع آن هم باآنکه توسط وزارتخانه ها و دستگاههای علمی کشور عنوان می شود که وجود ندارد، اما احساس می نماییم به صورت پراکنده در کشور وجود دارد که نیازمند ساماندهی است و ما هم در این خصوص کمک می نماییم و با سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم باید همکاری شود.


منبع:

1399/10/15
00:51:41
0.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است