فراخوان پژوهش های مسئله محور در جشنواره ریتكس

فراخوان پژوهش های مسئله محور در جشنواره ریتكس

دانشگاه فارسی: فراخوان جشنواره پژوهش های مسئله محور (ریتکس) برای توسعه و پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور دانشگاهیان در پنجمین روز از هفته پژوهش در پارک فناوری پردیس شروع شد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، جشنواره پژوهش های مسئله محور (ریتکس) برای توسعه و پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور دانشگاهیان توسط پارک فناوری پردیس طراحی شده است.
امروز همین طور پوستر جشنواره ریتکس در محل پارک فناوری پردیس رونمایی گردید.
رسول رجایی کارشناس پژوهش فناوری پارک فناوری پردیس درباب این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در ادامه ماموریت راهبری پایان نامه های دانشگاهی و پشتیبانی از پژوهش شرکتها که باید هر دو در یک روندپیاده سازی شود، طراحی شده است.
وی افزود: این جشنواره در چهار فاز و در دو نوبت در سال برگزار می گردد و پشتیبانی از پژوهش های شرکتها و راهبری پایان نامه های دانشگاهی را انجام خواهد داد.
رجایی اظهار داشت: این جشنواره بستری برای جریان سازی پژوهش های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان است.
وی افزود: ایجاد بستر تسهیل گری واسط پیوند نظام مند پژوهش های علمی و زیست بوم فناوری و نوآوری کشور، جریان سازی شتاب بخشی و رونق گفتمان " پژوهش های مساله محور"، ایجاد بستر تسهیل گری پژوهش های علمی کشور در جهت مهارت افزایی و تحقق کسب و کارهای دانش بنیان، ایجاد پویایی پژوهشی در توسعه نسل های نوین دانشگاهی هم جوار پارک های فناوری و توجه کلان و همه جانبه نگر به تمامی مقوله های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، فناورانه و مردمی زیست بوم نوآوری در کشور از اهداف این جشنواره است.
این کارشناس اضافه کرد: این جشنواره در چهار فاز هدایت گری و توانمندسازی، مهارت های عمومی، بوتکمپ های پژوهش مسئله مور، پژوهش های دانشگاهی مسئله محور، مهارت افزایی و تجاری سازی تخصصی و ورود به زیست بوم فناوری طراحی شده است.
وی اظهار داشت: توانمندسازی هسته های پژوهشی در شرکت ها، پشتیبانی از تحقیق و توسعه شرکت ها، پشتیبانی از نمونه سازی و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، امکان جذب و استقرار در مرکز رشد نخبگان و تسهیلات خدمات آزمایشگاهی از موضوعاتی است که در پلت فرم پشتیبانی از پژوهش های مسئله محور حمایت می شود.
رجایی تصریح کرد: هسته دانشجویی، هسته دانش آموزی، دانش آموختگی و بین المللی چهار بخش رقابتی مسابقات پژوهش های فناورانه در این جشنواره است.
وی افزود: آثار ارسالی به مسابقات پژوهش های فناورانه باید در قالب استندآپ ایده پژوهشی و پژوهش های دانشگاهی باشد و بخش پژوهش های دانشگاهی نیز باید در قالب طرح پژوهشی، پایان نامه و رساله دکتری آثار خودرا ارسال نمایند.
وی اضافه کرد: چند رسانه ای (پادکست، کلیپ، ویدئو) ارائه شفاهی سه دقیقه ای، تصویرسازی علمی (پوستر، چکیده تصویری) ارائه شفاهی همچون قالب هایی است که شرکت کنندگان در ین جشنواره می توانند آثار خودرا ارائه کنند.
رجایی اظهار داشت: از امروز فراخوان شرکت در این جشنواره از طرف دبیرخانه آن منتشر خواهد شد و علاقه مندان می توانند تا یکم بهمن ماه آثار خودرا به آدرس تهران، کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس ارسال نمایند.منبع:

1399/09/29
14:35:30
5.0 / 5
565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است