دانشگاه سمنان جزو برترین های كشور در شاخص پژوهش است

دانشگاه سمنان جزو برترین های كشور در شاخص پژوهش است

به گزارش دانشگاه فارسی ایرنا- رئیس دانشگاه سمنان اظهار داشت: این دانشگاه، با تلاش اعضای هیات علمی، هم اکنون جزو 10 دانشگاه برتر کشور در پژوهش است.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، مسعود نصیری روز سه شنبه در آیین نجم یا نکوداشت جایگاه پژوهشگران دانشگاه سمنان به مناسبت هفته پژوهش و فناوری اضافه کرد: طبق رتبه بندی ISC دانشگاه سمنان رتبه ۱۳ را کسب نمود و در بخش پژوهش رتبه هشتم را به دست آورد و این افتخار بزرگی است و نباید بعنوان یک عدد از کنار آن عبور نماییم.
رئیس دانشگاه سمنان با اعلان اینکه پژوهش راهی برای بسط مرزهای علم و دانش و گشودن افق های درخشان است اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری تجاری سازی علم و تولید ثروت از یافته های علمی و رفع نیاز جامعه بوسیله ارتباط دانشگاه و صنعت و تبدیل فکر و اندیشه به محصولات تجاری از تکالیف مهم پژوهشگران است.
وی با اعلان اینکه پژوهش عامل مهمی در تولید دانش، دانایی و پیشرفت جوامع انسانی است افزود: میزان پژوهش های انجام شده در جامعه، شاخص توسعه یافتگی آن جامعه است و دانشگاه سمنان با به کارگیری تمام ظرفیتها، شعار هفته پژوهش را سرلوحه کارهای علمی خود قرار داده و در راه پژوهش و تحقق جهش تولید گام برداشته است.
نصیری با یادآوری شعار امسال هفته پژوهش و فناوری با عنوان " پژوهش، فناوری در خدمت جهش تولید " اشاره کرد: درج نام دانشگاه سمنان در نظام های معتبر علمی ملی و بین المللی و اهتمام ویژه دانشگاهیان دانشگاه سمنان در ایام شیوع ویروس کرونا همچون کارهای دانشگاه سمنان در جهت تحقق شعار هفته پژوهش است.
رئیس دانشگاه سمنان اشاره کرد: اعضای هیات علمی در سال پژوهشی پیش رو باید در امتداد برنامه راهبردی حرکت کنند و تلاش خودرا برای افزایش قراردادهای پژوهش و فناوری که در دو سال قبل افزایش شایان توجهی داشته بالا برند.
رئیس دانشگاه سمنان افزود: با تمام توان از پژوهشگران برتر دانشگاه حمایت می شود و در این بین داشتن برنامه پژوهشی برای کلیه استادان و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت از دیگر مواردی است که باید از طرف اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان مورد توجه قرار گیرد.
۶ پژوهشگر دانشگاه سمنان، طبق پردازش های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در میان یک درصد پژوهشگران پر استناد دنیا قرار گرفتند و نام این دانشگاه، برمبنای روش شناسی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در میان دانشگاه های پراستناد یک درصد دنیا قرار گرفت.منبع:

1399/09/28
12:44:42
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است