در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاهها؛

دغدغه های مسئولان درباره طرح ارتباط خانه و دانشگاه بررسی گردید

دغدغه های مسئولان درباره طرح ارتباط خانه و دانشگاه بررسی گردید

دانشگاه فارسی: در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاهها بعضی از مسئولان دغدغه های خودرا درباره طرح ارتباط خانه و دانشگاه مطرح نمودند.



به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، جلسه ۳۴۷ شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
دستور دوم این جلسه به ارائه گزارش معاونت فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مورد بخشنامه تشکیل دفتر ارتباط خانه و دانشگاه اختصاص داشت.
سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با اشاره به بخشنامه مذکور اظهار داشت: باتوجه به خاصیت های دانشجویان در دوران جوانی و افزایش روحیه استقلال و بزرگ شدن در آنان، لازم است تا طرح های این چنینی حس کنترل شدن را به دانشجو القا نکند.
حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیز در ادامه اشاره کرد: بایستی با تمرکز بر خاصیت استقلال طلبی در دانشجویان و توجه به موارد پرخطری که پیش روی جوانان وجود دارد توجه داشت که خیلی از برنامه های ارائه شده در این طرح در کارهای دفاتر مشاوره در دانشگاه ها وجود داشته است.
دکتر سیدحسن امامی رضوی قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها نیز با اشاره به نقش دفاتر مشاوره در دانشگاه ها و همین طور نقش اساتید در رسیدگی به امور دانشجویان بر لزوم شفاف سازی هرچه بیشتر میان کارکردها و وظایف مدنظر در این طرح با برنامه های اجرا شده در دانشگاه ها تاکید کرد.
حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها نیز در ادامه با ضروری خواندن اهتمام و رسیدگی به مسائل دانشجویان بر لزوم تمرکز این امور زیر نظر رئیس دانشگاه و شورای فرهنگی هر دانشگاه تاکید کرد.


منبع:

1399/09/26
13:17:06
5.0 / 5
614
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است