رئیس صندوق رفاه وزارت علوم:

وام ضروری خرید وسایل كمك آموزشی دانشجویان حذف نشده است

وام ضروری خرید وسایل كمك آموزشی دانشجویان حذف نشده است

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره حذف وام ضروری خرید وسایل آموزشی اظهار داشت: هیچ وامی حذف نشده بلکه ذیل ۵ وام اصلی قرار گرفته است.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حذف وام ضروری جهت خرید وسایل کمک آموزشی دانشجویان در مصوبات جدید صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: هیچ وامی همان گونه که بارها گفته ایم حذف نشده است.
وی افزود: قبلاً حدود بیست و یک و بیست و دو نوع وام وجود داشت و هر کدام ضوابط خاص خویش را داشتند و این سبب می شد منابع صندوق سرشکن شود. در بیست و یک و بیست و دو سرفصل به علت محدودیت های قانونی که این وام ها داشتند، معاونان دانشجویی دانشگاه ها مانور کمی داشتند وقتی منابع یک وام تمام می شد و مورد نیاز دانشجویان هم بود، نمی توانستند وام های دیگر را با آن جابجا کنند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: برای همین وام ها را در ۵ عنوان وام دسته بندی کردیم و هر کدام از این بیست و دو وام ذیل یکی از این وام پنج وام قرار گرفته است.
وی افزود: قبلاً دانشجو باید دو تا سه تا وام می گرفت تا یک مشکل خویش را حل کند هم اکنون یک وام می گیرد بعنوان مثال یک وام تحصیلی کف آن یک و نیم میلیون تومان و سقف آن دو میلیون تومان است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: ازاین رو نه تنها شرایط عرضه وام سخت تر نشده بلکه تسهیل تر هم شده است وام ضروری هم حذف نشده است و به جای خود قرار دارد و دانشجویان می توانند با این وام ملزومات آموزشی مورد نیاز خویش را تهیه کنند.
وی اضافه کرد: وام ضروری قبلاً یک میلیون تومان بود ولی هم اکنون کف آن سه میلیون و سقف آن پنج میلیون تومان است.


منبع:

1399/09/24
13:52:12
5.0 / 5
516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است