معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد؛

پیشخوان دانشجویی در دانشگاه صنعتی امیركبیر افتتاح شد

پیشخوان دانشجویی در دانشگاه صنعتی امیركبیر افتتاح شد

دانشگاه فارسی: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی پیشخوان دانشجویی بعنوان میزخدمت فراگیر آگاهی داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیاوش خرسندی در مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: پیشخوان دانشجویی این دانشگاه افتتاح شد که این پیشخوان برای تمامی ادارات معاونت های فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه به راه افتاده است.
وی اضافه کرد: البته این پیشخوان می تواند از طرف دیگر معاونت های این دانشگاه نیز مورد استفاده قرار گیرد. دانشجویان بوسیله این پیشخوان می توانند تمامی درخواست های خودرا به صورت الکترونیکی ارسال و حداکثر طی دو روز کاری پاسخ درخواست ها داده می شود.
خرسندی گفت: باشگاه امیرکبیر نیز بعنوان یک مرجع اصلی بستر اطلاع رسانی راه اندازی می شود. یکی از ضعف ها در اجرای برنامه جامع فرهنگی دانشگاه عدم اطلاع رسانی جامع و کامل بود که با راه اندازی باشگاه امیرکبیر اطلاع رسانی درباب خدمات دانشجویی، رویدادها، برنامه های علمی و اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یکپارچه خواهد شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این باشگاه ارتباط دو سویه است و افکار سنجی و نظرسنجی از دانشجویان خواهیم داشت.

خرسندی افزود: خانواده ها نیز می توانند عضو این باشگاه باشند تا از این طریق از اطلاعات و برنامه های دانشگاه باخبر شوند.
وی با اشاره به روز دانشجو اظهار داشت: طی یک سال قبل جلسات مختلفی با تشکل های دانشجویی، کانون ها و گروه های دانشگاه داشتیم و در این جلسات کوشیدیم درباب مباحث مختلف لطمه شناسی و چاره اندیشی نماییم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: به اعتقاد من حرکت های دانشجویی، فعالیت دانشجویی و جنش دانشجویی حالا در یک نقطه عطفی قرار گرفته است که باید انتخاب نماید و اگر درست انتخاب و عمل کند منشا شکوفایی خواهد شد.
خرسندی افزود: جنبش دانشجویی نباید بر موج حوادث سوار شود بلکه باید در عمق حرکت نماید تا از این طریق وارد تحقیق، لطمه شناسی، چاره اندایشی و ارائه راهکار شود.
محمد امین بنایی رئیس اداره کارهای اجتماعی معاونت فرهنگی وزارت علوم نیز در این مراسم اظهار داشت: در روز ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ بذری با خون سه شهید گرانقدر دانشجو آبیاری شد که امروز آن بذر تبدیل به درخت تنومندی شده است که شاخ و برگ های آن در کشور گسترده شده است.
وی اضافه کرد: اگر امروز سخن از پیشرفت های علمی کشور می نماییم و اگر بر رشد علمی و فناوری کشور و دستیابی به دانش های نوین به خود می بالیم ثمره و تلاش دانشجویان و دانشگاهیان در ضمن این سال ها با وجود تمامی سختی ها و دشواری ها است.
رئیس اداره کارهای اجتماعی معاونت فرهنگی وزارت علوم با اعلان اینکه دانشگاه باید در عرصه های اجتماعی جامعه نیز نقش آفرینی کند، اظهار داشت: دانشگاه ها نیاز است باتوجه به مرجعیت دانشگاه ها درعرصه خدمات اجتماعی و ارتقا و اعتلای حیات اجتماعی جامعه نیز نقش آفرین باشند.
وی افزود: طی چند ماه گذشته ۱۱۸ هزار دانشجو فعال کانونی ما در عرصه کمک به بیماری کرونا سهیم بودند و در طول این مدت بیش از هزار فعالیت و دستاورد داشتند.
رئیس اداره کارهای اجتماعی معاونت فرهنگی وزارت علوم گفت: از سال قبل طرح کمند بمنظور مهارت افزایی بانوان دانشجو تدوین شده است که برای اجرای آن با صندوق کارآفرینی امید ریاست جمهوری نیز صحبت شده است تا نفرات برگزیده این رویداد از تسهیلات این صندوق برای توسعه ایده کسب و کارهای خود استفاده کنند.
بنایی عنوان کرد: برنامه داریم امسال این طرح را همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار نماییم که به زودی نیز اعتبار این طرح ابلاغ خواهد گردید.
سید جواد طباطبایی مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم اظهار داشت: این دانشگاه نقش موثری بر پیروزی انقلاب اسلامی داشته است و در زمان جنگ تحمیلی نیز ۹۰ شهید تقدیم کشور کرده است.
وی اشاره کرد: یکی از وظایف مدیریت فرهنگی ایجاد بستری که دانشجویان با هر سلیقه و گرایشی بتوانند در دانشگاه فعالیت کنند که این اتفاق صورت گرفته و الان بیش از ۷۶ گروه در دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.
مدیر امور فرهنگی واجتماعی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: این دانشگاه دارای ۶ تشکل دانشجویی، ۱۶ دفتر بسیج دانشجویی در دانشکده های مخلتف، ۲۲ انجمن علمی، ۱۸ کانون فرهنگی هنری و اجتماعی، ۱۵ شورای صنفی، یک هیات رهروان دانشجویی، گروه های جهادی روح الله و الصابقون و ۲۳۰ نشریه است.
طباطبایی گفت: این دانشگاه طی ماه های گذشته و با شیوع بیماری کرونا ۲۸ محصول شرکت های دانش بنیان در حوزه مقابله با کرونا از ساخت کیت آزمایشگاهی تا مایعات ضد عفونی تقدیم جامعه کرده است.


منبع:

1399/09/23
13:50:13
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است