برای سال تحصیلی جدید؛

عرضه گواهی كسر از حقوق برای دریافت وام دانشجویی لغو شد

عرضه گواهی كسر از حقوق برای دریافت وام دانشجویی لغو شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام نمود: با عنایت به شرایط كرونایی برای سال تحصیلی جاری، دریافت گواهی كسر از حقوق لغو و این مورد به دانشگاه ها بخشنامه شد.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اضافه شدن شرط صدور گواهی کسر از حقوق برای دریافت وام دانشجویی در آئین نامه جدید پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی اظهار داشت: هر بانک و موسسه پولی اعتباری، برای بازگشت منابع خود و عرضه باردیگر وام به نسل های بعدی یک ضمانت نامه یا سند تعهد می خواهد.
وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان هم برای بازگشت منابع صندوق و عرضه وام به نسل های بعدی یک ضمانت نامه و یا سند تعهد محضری می خواهد و ضامنین به جهت اینکه بازگشت منابع را تضمین کنند، گواهی کسر از حقوق عرضه می دهند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: با عنایت به شرایط کرونایی برای سال تحصیلی جاری، دریافت گواهی کسر از حقوق لغو و به دانشگاه ها هم بخشنامه شد ازاین رو برای سال تحصیلی جدید این مشکل حل شد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، به قول دانشجویان در گذشته با عرضه سند تعهد محضری و امضای ضامن دانشجو می توانست از صندوق وام دریافت کند اما در مصوبات جدید علاوه بر تعهد محضری ضامن مورد نظر، دانشجو باید گواهی کسر از حقوق ۳۰ میلیون تومانی به صندوق عرضه نماید تا دانشجو مجاز به دریافت وام شود.
با اضافه شدن این شرط و با عنایت به مشکلات موجود در صدور گواهی کسر از حقوق برای کارمندان از طرف نهادهای محل خدمت مشکلاتی برای تعداد زیادی از دانشجویان بوجود می آید.

1399/09/07
23:38:29
5.0 / 5
720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است