همراه با چهاردهمین كنگره بین المللی دانش اعتیاد؛

اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد

اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس چهاردهمین كنگره بین المللی دانش اعتیاد اظهار داشت: اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد و چهاردهمین كنگره بین المللی دانش اعتیاد همانند سالهای گذشته، با حضور و مشاركت صاحب نظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی از ۱۳ تا ۱۶ آذر به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمدتقی جغتایی اظهار داشت: در این کنگره شاهد ارائه سخنرانی ها، پانل های تخصصی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و موضوعات مختلف در حوزه های علوم پایه، بالینی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرهای پرارزش و تجارب گرانقدر خویش را در تمامی موضوعات زیر در حوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد به اشتراک گذارند.
جغتایی اضافه کرد: کنگره دانش اعتیاد که از سال ۱۳۸۵ راه اندازی گردید، همچون اولین جلسه هایی بود که به طیف گسترده ای از علوم اعتیاد از مکانیسم های پایه تا سیاستگذاری ها و مسائل اجتماعی در ایران پرداخته است. این کنگره دهه گذشته به بزرگترین رویداد علمی در کشور و بزرگترین رویداد منطقه تبدیل شد.
رییس کنگره افزود: چهاردهمین کنگره دانش اعتیاد مفتخر است که برای نخستین بار در تاریخ خود به انجمن بین المللی طب اعتیاد پیوسته است و اولین جلسه منطقه ای آسیایی در این حوزه را بوجود آورده است که همراه و همزمان با کنگره برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: محور ویژه کنگره سال جاری " فاصله بین علم و عمل: سازگاری با نیازهای نوظهور" است.
به دلیل بحران کرونا، کنگره سال جاری به صورت مجازی برگزار می گردد. همینطور در کنگره پیش رو، یک برنامه ویژه به زبان انگلیسی در موضوعات پیشرفته دانش اعتیاد توسط سخنرانان شناخته شده از سراسر جهان برای مخاطبان بین المللی ارائه خواهد شد.
این رویداد فرصتی عالی برای کارشناسان و درمانگران خواهد بود تا به صورت مؤثر، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و کنترل و کاهش استفاده مواد مخدر، دانش خویش را به روز کنند.
وی در باره محورهای این کنگره اظهار داشت: پیشگیری، درمان و بازتوانی، کاهش آسیب، معنویت و کاهش تقاضای مواد، حمایت های اجتماعی و کاهش تقاضای مواد، سرمایه اجتماعی، مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش تقاضای مواد، قانونگذاری و سیاستگذاری در کنترل و کاهش اعتیاد، آموزش در اعتیاد، توانمندسازی و جامعه پذیری بهبودیافتگان، رفتارهای اعتیادی، مددکاری اجتماعی و مدیریت مورد درد کترل و کاهش اعتیاد، روانشناسی و اعتیاد، جامعه شناسی و اعتیاد از محورهای کنگره سال جاری است.
به گفته جغتایی، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروه های خاص، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک، اعتیاد در زنان، ابعاد شناختی اعتیاد، بیولوژی اعتیاد، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست ها و برنامه ها در کاهش تقاضا از دیگر محورهای این کنگره است.منبع:

1399/09/04
16:19:04
5.0 / 5
666
تگهای خبر: آموزش , اساتید , انجمن , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است