معاون نهاد رهبری در دانشگاهها :

ترویج ازدواج آسان بین دانشجویان

ترویج ازدواج آسان بین دانشجویان

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: كاری كه ما حالا مقرر است انجام دهیم این است كه ازدواج آسان را در میان جوانان ترویج نماییم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اهمیت بحث خانواده و ازدواج اظهار داشت: یکی از سیاست ها و یکی از اولویت های جدی بنده بحث ازدواج و خانواده است و برای همین، بنده اداره ازدواج و خانواده را به مدیریت ازدواج و خانواده ارتقا دادم، یعنی الان این اداره به مدیریت خانواده و ازدواج تبدیل گشته است.
وی اظهار داشت: ما در بحث ازدواج برنامه های بسیار خوبی داریم، باآنکه باتوجه به بحث کرونا ممکنست سفرهای مشهد زوج های دانشجو را نداشته باشیم ولی برنامه های بسیار خوب، عمیق، ریشه دار و پایداری را در بحث ازدواج دانشجویی طراحی می نماییم تا ان شاءالله بتوانیم در این رابطه شاهد اقدامات خوبی باشیم.
حجت الاسلام تقوی د ر ادامه اشاره کرد: ما الان بیشتر از ۴ میلیون دانشجو در کشور داریم که مسلماً این تعداد اگر متأهل نباشند در سن ازدواج قرار دارند و طبیعتاً نیازهای بسیار زیادی در بحث آموزش و مشاوره دارند و ما برنامه های بسیار مدونی داریم که کارهای عمیق و ریشه داری را در این عرصه داشته باشیم.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: در همین راستا ما با تمام مراکزی که در سطح کشور در بحث ازدواج تاثیر گذار هستند، مانند مجلس، سازمان ملی جوانان، قوه قضائیه، وزارت کشور و … تماس گرفتیم، با وزارت کشور در بحث کاهش صدمه های اجتماعی و کاهش طلاق توافقنامه داریم، با قوه قضائیه هم در حال عقد یک تفاهم نامه هستیم، به شورای فرهنگ عمومی کشور هم طرح خویش را عرضه دادیم و در کل توافقات بسیار خوبی را انجام دادیم و آنها هم قول ها و وعده های خوبی به ما دادند.
وی اشاره کرد: ما انشالله با جدیت کار را دنبال می نماییم و به شما در اینجا این وعده و قول را می دهم که در آینده خبرهای بسیار خوبی را در بحث ازدواج دانشجویی خواهیم داشت.
حجت الاسلام تقوی در ادامه با اشاره به روند ثبت نام زوج های دانشجو در سالهای گذشته جهت شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی اشاره کرد: در گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار زوج جهت شرکت در برنامه های ازدواج دانشجویی ثبت نام می کردند اما طبیعتاً تعداد ازدواج دانشجویی بیشتر از این رقم است.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: کاری که ما حالا مقرر است انجام دهیم این است که ازدواج آسان را در میان جوانان ترویج نماییم. اگر ازدواج آسان را ترویج نماییم و این مهم اتفاق بیافتد و سختگیری ها نباشد خیلی از مشکلات ازدواج حل خواهد شد.
وی گفت: ما به صورت جدی پیگیر بحث خوابگاه های متاهلی دانشجویان هم هستیم و اگر با این اقدامات بحث ازدواج را تسهیل نماییم حتما اتفاقات خوبی در این عرصه رخ خواهد داد.
حجت الاسلام تقوی اظهار داشت: آمارها نشان میدهد که بهترین و پایدارترین ازدواج ها، ازدواج های دانشجویی است و این ثابت شده که کمترین آمار طلاق در میان ازدواج های دانشجویی اتفاق می افتد چون این ازدواج ها با بینش، آشنایی و اطلاعات خوبی اتفاق می افتد و مشاوره های خوبی انجام می شود.
وی گفت: با همه اینها جای کار بسیار است و باید انشالله به صورت جدی این کار را دنبال نماییم که این کار جز سیاست های ما هم قرار دارد.

1399/08/24
23:16:11
5.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است