مدیركل فرهنگی وزارت علوم:

دانشجویان از ترم آینده دارای كارنامه فرهنگی می شوند

دانشجویان از ترم آینده دارای كارنامه فرهنگی می شوند

به گزارش دانشگاه فارسی مدیر كل فرهنگی وزارت علوم از صدور كارنامه فرهنگی برای دانشجویان دانشگاه ها خبرداد و اظهار داشت: امیدواریم از آغاز ترم آینده بتوانیم به روش جامعی در اینباره برسیم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، محمدهادی عسکری در نشست خبری مجازی نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان(امید) به تشریح جزئیات این جشنواره پرداخت و اظهار داشت: هشتمین دوره این جشنواره به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار گردید و نهمین دوره جشنواره فیلم و عکس دانشجویان «امید» هم با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر ۵ تا ۸ آبان ماه در دانشگاه خلیج فارس برگزار می گردد.
وی افزود: در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانشجویان در فضاهای دانشگاهی به علت انتشار کرونا وجود ندارد و همه فعالیتهای آموزشی و فرهنگی در بستر فضای مجازی انجام می شود، هر اندازه بتوانیم حضور دانشجویان در کانون دانشگاه ها را فعال تر نماییم می توانیم کمک نماییم مسئولیت پذیری دانشجویان را ادامه دار و تقویت نماییم.
مدیر کل فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: برنامه ها و فعالیتهایی که از این طریق در دانشگاه ها دنبال می شود اثر بخشی بیشتری خواهد داشت و در نتیجه باعث تقویت باورهای مثبت و اصلاح هنجارها و خلقیات خواهد شد. ازاین رو باید از ظرفیت هنر در دانشگاه ها استفاده نماییم.
وی تصریح کرد: جشنواره فوق یکی از برنامه های مهم و اثربخش جهت مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان در تولید آثار فاخر و و پرارزش در حوزه اجتماعی باشد و ثمره آن می تواند دانش جمعی دانشجویان در حوزه مسائل اجتماعی جامعه باشد که کلیت آن مبین مسئولیت اجتماعی دانشگاه در شرایط خطیر کنونی است.
عسکری همینطور از برنامه وزارت علوم برای صدور کارنامه فرهنگی به دانشجویان اطلاع داد و اظهار داشت: این مورد در دبیرخانه مناطق ۱۰ گانه به صورت دستور جلسه ابلاغ گردیده و در حال پیگیری هستیم و امیداریم در ابتدای ترم آینده بتوانیم به روش جامعی در اینباره برسیم.
وی افزود: اگر دانشگاهیان فرهیخته در عرصه فعالیتهای دانشجویی وارد حوزه فرهنگی و هنری شوند، سهم و اثر بیشتری در این حوزه حاصل می شود. در واقع بر مبنای بحث های مفصلی که صورت گرفت، جمع بندی حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ستاد مبارزه با مواد مخدر بر این است که با رویکرد فعالانه، جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید را دنبال نماییم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: فعالیت جشنواره فوق می تواند در ترسیم فضای مثبت و مفید برای دستیابی به اهداف و آرمان ها موثر باشد. پس از مراسم اختتامیه، برگزیدگان این جشنواره به سازمان های مرتبط برای همکاری معرفی می گردند.


منبع:

1399/08/06
10:56:49
5.0 / 5
945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است