به مناسبت ۲۶ مهر روز ورزش

ورزش معلولان گزینه روی میز پژوهشگاه تربیت بدنی

ورزش معلولان گزینه روی میز پژوهشگاه تربیت بدنی

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی اظهار داشت: نیاز اساسی داریم تا به ورزش معلولان توجه ویژه داشته باشیم و دراین زمینه تحقیقات كاربردی و موثر پژوهشگاه شروع شده است.


امروز، ۲۶ مهر ماه روز تربیت بدنی و ورزش است که بهانه خوبی است تا ارزیابی از وضعیت اهمیت ورزش در میان مردم جامعه به خصوص ورزش معلولان داشته باشیم که پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی باتوجه به ماهیت پژوهشی بهترین گزینه این ارزیابی است.
علی شریف نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی پیش آمده تخصیص هزینه برای ورزش از طرف مردم بسیار پایین آمده است و در اولویت های آنها نیست اما باید بدانیم که ورزش نیاز به هزینه زیادی ندارد. ورزش بخش های مختلفی دارد که می توان بدون هزینه فعالیت بدنی داشت.
رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با تاکید بر اینکه نیاز بسیار اساسی داریم تا به ورزش معلولان توجه ویژه داشته باشیم، اشاره کرد: حتی در جامعه و سطوح شهر نیز زیر ساخت های لازم جهت زندگی معلولان نیست. باید به افراد معلول در جامعه توجه ویژه شود و آنها را نادیده نگیریم.
شریف نژاد گفت: یک کار پژوهشی کاربردی-تحلیلی در حوزه ورزش افراد خاص در حال انجام می باشد که محتوای آن در اختیار نهادهای ذی ربط قرار می گیرد.
بی تحرکی مرگ خاموش است
وی با اشاره به اینکه مردم نسبت به انجام ورزش بی توجه هستند، اظهار داشت: در سطح عمومی جامعه ما نیاز به آماده سازی زیر ساخت هایی داریم تا امکانات لازم در اختیار مردم جامعه برای انجام کارهای ورزشی باشد.
شریف نژاد درباب اینکه چگونه می توان استقبال جامعه را نسبت به ورزش افزایش داد، گفت: موضوع زیر ساخت قسمتی از این مسئله است اما نیاز است فرهنگ سازی لازم صورت گیرد تا مردم آگاهی لازم را درباب فواید ورزش داشته باشند.
رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی عنوان کرد: در جوامع پیشرفته به سبب اینکه فرهنگ سازی لازم انجام شد است مشاهده می نماییم که افراد با کمترین امکانات به ورزش می پردازند برای اینکه جامعه آگاهی و دانش لازم را نسبت به ورزش و کارهای بدنی دارند.
شریف نژاد با اعلان اینکه هم اکنون زیر ساخت های ورزش در کشور ما دارای رشد مناسبی است، اشاره کرد: مسئله مهمتر آگاه سازی مردم در زمینه تاثیرات کارهای بدنی است. در دنیا ثابت شده است که بی تحرکی مرگ خاموش است و نیاز به اطلاع رسانی است تا جامعه شادابی و پویایی داشته باشد.


1399/08/03
23:51:50
5.0 / 5
924
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , علوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است