سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد :

تدوین فاكتورهای فرهنگی برای ارزیابی واحدها

تدوین فاكتورهای فرهنگی برای ارزیابی واحدها

دانشگاه فارسی: سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین شاخص هایی برای ارزیابی فرهنگی واحدها آگاهی داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه آزاد، فرزاد جهان بین در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز اظهار داشت: شورای فرهنگی دانشگاه، کانونی برای کیفی سازی و رصد برنامه ها، عدم موازی کاری، تخصیص صحیح اعتبارات و... است.
وی با اعلان اینکه فاکتورهای ارزیابی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری واحدها تدوین می شود، گفت: آمارهای توصیفی، ترکیب بندی فعالیت ها، درصد جذب اعتبارات، نظام برنامه ریزی، فضای فرهنگی، ساختار، میزان جذب مخاطب، اجرای برنامه های فرهنگی ماندگار، کارهای ابتکاری، فضای مجازی و... همچون فاکتورهای ارزیابی است.
راه اندازی طرح مشاور فرهنگی تربیتی اساتید دانشگاهی
جهان بین همین طور در جمع اساتید گروه های معارف، وصایا و اندیشه امام خمینی(ره) و دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، اظهار داشت: استاد دانشگاه، نقشی کلیدی در فرهنگ سازی و ارائه الگوهای تربیتی به دانشجویان دارد، بدین سبب سرمایه گذاری و توجه خاص به استاد در زمینه های فرهنگی می تواند سبب ایجاد تحولات فرهنگی شود.
وی با اشاره به تدریس درس وصایا و اندیشه حضرت امام خمینی(ره) در دانشگاه آزاد اسلامی، از ایجاد تغییراتی در نحوه دریافت و تمدید مجوز تدریس این درس آگاهی داد و به برگزاری دوره های آموزشی مستمر اشاره نمود.
کانون های فرهنگی دانشجویی در زمینه های مختلف افزایش می یابند
جهان بین در جمع اعضای کانون های فرهنگی دانشجویی و هیئت های فرهنگی و مذهبی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان اظهار داشت: تمهیدات لازم برای افزایش فعالیت کانون های دانشجویی در زمینه های مختلف و به روز را در دانشگاه به وجود آورده ایم.
وی با اشاره به وجود اتحادیه تشکل های اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره کرد: کانون های دانشجویی بمنظور انسجام بخشی، ارتقای کارهای خود، استفاده از تجربیات و برنامه ریزی کلان می توانند یک شبکه ملی را راه اندازی کنند و دانشگاه نیز آمادگی پشتیبانی از این شبکه ها را دارد.
فعالیت های دانشجویی سرمایه گذاری برای آینده است
جهان بین در دیدار با فعالان تشکل های دانشجویی و همین طور مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان، اظهار داشت: تشکل ها و نشریات میتوانند در بسترسازی فرهنگی و ایجاد شور و نشاط فرهنگی و تربیتی در دانشگاه نقش کلیدی داشته باشند. تشکل ها بستری برای فعالیت و رشد دانشجویان و نبض حیات دانشگاه هستند.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همین طور با اعلان اینکه بخشنامه جدید برگزاری کرسی های آزاد اندیشی ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا، این جلسه ها می توانند به صورت مجازی برگزار شوند.


منبع:

1399/07/29
01:05:07
5.0 / 5
943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است