مركز آموزش زبان فارسی دانشگاه شهید بهشتی؛

شیوه دریافت ارزی از زبان آموزان فارسی خارج از ایران معلوم نیست

شیوه دریافت ارزی از زبان آموزان فارسی خارج از ایران معلوم نیست

به گزارش دانشگاه فارسی مركز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه شهید بهشتی اعلام نمود: با وجود پیگیری درباره شیوه دریافت ارزی از زبان آموزان خارج از ایران، هنوز پاسخ روشنی از دانشگاه و وزارت علوم دریافت نكردیم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت گسترش زبان فارسی وزارت علوم، مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید بهشتی گزارش عملکرد این مرکز را در زمان کرونا اعلام نمود.
مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید بهشتی از آغاز تعطیلی مراکز آموزش حضوری و بازگشت زبان آموزان غیرایرانی به کشورهای خود به علت شیوع کرونا، مذاکراتی را با دانشگاه برای برگزاری کلاس های مجازی انجام داده است.
دانشگاه شهید بهشتی بستر لازم برای آموزش مجازی زبان فارسی به غیرفارسی زبانان را در محیط ادوب کانکت فراهم آورده است؛ اما متأسفانه باوجود پیگیری های این مرکز درباره شیوه دریافت ارزی از زبان آموزان خارج از ایران، هنوز پاسخ روشنی از دانشگاه و وزارت علوم دریافت نکرده ایم.
با این همه، به محض اعلام روش های قانونی برای دریافت هزینه ارزی برگزاری کلاس ها، این مرکز توانایی آنرا دارد که کلاس های آموزشی خویش را بلافاصله به صورت مجازی برگزار کند.
البته مرکز آزفا از راه رایزنی با برخی از مؤسسات داخلی و بعضی از رایزنان کشورهای خارجی به دنبال جذب دانشجوی حضوری و مجازی است. فارغ از این، با استفاده از فرصت تعطیلی ناخواسته، مرکز آزفا دست به بازنگری رویه های داخلی خود زد و با عنایت به اهمیت دنیای مجازی در موقعیت فعلی، مشغول ساماندهی و ارتقاء سایت مرکز و شبکه های مجازی مرتبط شد.
همچنین مرکز آزفا سلسله سخنرانی هایی را در تابستان ۹۹ با هدف آشنایی غیرفارسی زبانان با مهمترین موضوعات در رابطه با زبان فارسی، ایرانشناسی، تاریخ، فلسفه، ادبیات و فرهنگ ایرانی برگزار کرد. این سخنرانی ها با حضور استادان برجسته و سرشناس ایرانی و غیرایرانی به زبانهای عربی، آلمانی، فرانسوی و فارسی به صورت مجازی در سامانه های ادوب کانکت و وبینار انجام شد.
مرکز آزفا در برگزاری همایش بین المللی «گفتگوهای فرهنگی صلح و توسعه در جاده ابریشم» در تاریخ ۱۹ آبان ۹۹ همکار مرکز پژوهشی جاده ابریشم خواهد بود.
برنامه سومین همایش دوسالانه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) با محوریت آموزش ادبیات، تاریخ و فرهنگ به غیرفارسی زبانان در دانشگاه شهید بهشتی با مشارکت مؤسسه لغتنامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران و … برای فصل زمستان در حال پیگیری است.


منبع:

1399/07/15
23:09:51
5.0 / 5
1159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است