رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور اعلام كرد:

اراك میزبان نخستین المپیاد مهارتی دانشجویان سراسر كشور

اراك میزبان نخستین المپیاد مهارتی دانشجویان سراسر كشور

به گزارش دانشگاه فارسی - رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور اظهار داشت: شهر اراك میزبان نخستین المپیاد مهارتی دانشجویان سراسر كشور خواهد بود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، محمد حسین امید عصر چهارشنبه در آئین اختتامیه نخستین المپیاد مهارتی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در اراک اظهار نمود: بنا به پیشنهاد دانشگاه جامع علمی کاربردی و مساعدت و موافقت رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقرر شد سال آینده المپیاد مهارتی دانشجویان به صورت ملی با شرکت تمام دانشجویان مراکز آموزشی کشور به میزبانی استان مرکزی اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه در دانشگاه جامع علمی کاربردی تلاش می شود تا با ارتقا قسمتی از آموزش ها به رشد نوآوری و تبدیل ایده به محصول کمک گردد، اضافه کرد: تعداد مراکز و نوآوری این دانشگاه در سه سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است به نحوی که ۱۰ مورد در سال ۹۴ به ۱۸۰ مرکز امسال افزایش یافته است.
وی بیان کرد: امسال تابحال بیش از ۹۵ هزار نفر برای تحصیل در واحدهای مختلف دانشگاه جامع علمی کاربردی ثبت نام کردند. این رقم در سه سال قبل کم سابقه است و نشان دهنده گرایش مردم خصوصاً جوانان به آموزش های مهارتی در کشور است.
امید اشاره کرد: برمبنای تحقیقات انجام شده بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی جذب بازار کار شدند و ۴۰ درصد اشتغال ها در رابطه با رشته تحصیلی آنان است.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد را نشان می دهد، اضافه کرد: این در حالیست که جمعیت دانشجویان کشور با کاهش یک و نیم میلیون نفری مواجه می باشد و از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.
بر اساس این گزارش در این آئین از برگزیدگان نخستین المپیاد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور که با حضور ۷۰۰ نفر از ۲۸ استان کشور به شکل مجازی در سه رشته گرافیک، ماشین افزار و فناوری اطلاعات برگزار شده بود تقدیر گردید.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، در رشته گرافیک اکرم عبدالرحمن از مرکز آموزش علمی کاربردی حوزه هنری واحد کرمان مقام اول، فاطمه ملگان از مرکز آموزش علمی کاربردی گنبد کاووس استان گلستان مقام دوم را به دست آوردند. سید مرتضی مؤمنی از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم و غلامرضا صادقی از مرکز آموزش علمی کاربردی مبارکه اصفهان بطور مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در رشته ماشین افزار هم، علی علیزاده از مرکز آموزش علمی کاربردی ماشین سازی اراک، مهدی رضایی خلجی از مرکز آموزش علمی کاربردی پاکدشت فولاد پیچکار (تهران) و کمال حیدری رباطی از مرکز آموزش علمی کاربردی گروه ماشین سازی تبریز به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در رشته فناوری اطلاعات، محمدرضا بیگی هرچگانی از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شهرکرد، سجاد رفاقت خواجه از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز و علی میرزایی آقگنبد از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.


منبع:

1399/07/11
21:00:52
5.0 / 5
1052
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است