مدیر آموزشی دانشگاه امیركبیر:

ثبت نام نودانشجویان حضوری است

ثبت نام نودانشجویان حضوری است

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت:  ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در هفته اول آبان به صورت حضوری خواهد بود، البته در صورتیكه نتایج كنكور تا آخر مهر به دانشگاه اعلام گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عباس احمدی با اشاره به اینکه ترم جدید تحصیلی این دانشگاه از ۲۹ شهریورماه شروع شده است، اظهار داشت: دروس نظری دانشجویان دوره کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می گردد.
ثبت نام نودانشجویان از ۳ مهرماه
وی اضافه کرد: برپایه اعلام سازمان سنجش اسامی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه از آغاز آبان ماه اعلام خواهد شد که پیشبینی می نماییم ثبت نام این دانشجویان از سوم آبان ماه آغاز شود.
مدیر کل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه هرساله حدود هزار و پانصد دانشجوی جدید در این دانشگاه ثبت نام می کنند، تصریح کرد: برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است دانشجویان جدید الورود و دانشجویان قدیمی دو هفته در دانشگاه به صورت حضوری دروس خویش را پیگیری کنند که برای این برنامه با اداره خوابگاهها هم هماهنگی صورت گرفته است.
احمدی افزود: البته برپایه برنامه ریزی صورت گرفته حضور دانشجویان در دانشگاه به نحوی خواهد بود که شاهد تجمع دانشجویان در محیط دانشگاه نباشیم در واقع دانشجویان به دسته های مختلف برای زمان حضور در دانشگاه دسته بندی می شوند.
۳ روش برگزاری دروس عملی در ترم جدید
وی عنوان کرد: دروس عملی دانشجویان هم به سه صورت حضوری، غیرحضوری یا «ترکیبی حضوری و مجازی» اجرا خواهد شد.
مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: برای دانشجویان قدیمی هم دروس نظری به صورت الکترونیکی و دروس عملی هم به سه صورت حضوری، غیرحضوری یا «ترکیبی حضوری و مجازی» برگزار می گردد.
احمدی عنوان کرد: برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است دانشجویان برای دروس عملی خود در هفته های دهم و یازدهم آموزشی در دانشگاه حضور داشته باشند و اگر نیاز بود زمان حضور دانشجویان برپایه نوع درس عملی افزایش می یابد.
ورود دانشجویان به دانشگاه منوط به دریافت برگه تایید سلامت
وی با اشاره به اینکه ورود همه دانشجویان به دانشگاه آزاد است، اظهار داشت: البته دانشجویان برای حضور در دانشگاه باید از مرکز بهداشت دانشگاه برگه تاییدیه سلامت دریافت نمایند که این روند در ترم تحصیلی گذشته برای دروس عملی هم اجرا شد.
مدیر کل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: دانشجویان برای حضور در زمان برگزاری دروس عملی هم باید از مرکز بهداشت دانشگاه برگه تاییدیه سلامت دریافت نمایند.
اولویت برگزاری امتحانات به صورت حضوری
احمدی تصریح کرد: برای برگزاری امتحانات گزینه های مختلف درحال بررسی است اما اولویت مسؤلان دانشگاه برگزاری امتحانات به صورت حضوری است.
وی اضافه کرد: در حال برنامه ریزی هستیم که اگر دانشجویان ساکن در دیگر شهرها امکان حضور در امتحانات را نداشتند بستری فراهم گردد که در مکانی نزدیک محل زندگی خود در امتحانات حضور یابند.
مدیر کل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: اگر شرایط بگونه ای پیش رود که بیماری کرونا باردیگر شدید شود و ستاد ملی کرونا اجازه برگزاری امتحانات حضوری را ندهد مجبور به برگزاری امتحانات به صورت مجازی هستیم.
احمدی تصریح کرد: در صورتیکه امتحانات مجازی باشد به نحوی برگزار می شود که بتوانیم به دانشجویان نمره دهیم.
وی اظهار داشت: میز خدمت الکترونیکی دانشگاه از آغاز شیوع بیماری کرونا فعال بود و دانشجویان می توانند از این طریق درخواست های آموزشی خویش را پیگیری کنند.
مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: بخشی از درخواست های آموزشی دانشجویان هم در شرایطی که بیماری کرونا شیوع یافته است از راه ایمیل دانشکده ها و معاون آموزشی دنبال می شود.
احمدی تصریح کرد: دانشجویان تلاش کنند در کلاس های درس مجازی هم به صورت فعالانه شرکت نمایند و همینطور رایانامه دانشگاه را هر روز کنترل کنند. اطلاع رسانی های دانشگاه معمولا از این طریق اطلاع رسانی می شود.
سامانه دروس مجازی دانشگاه ارتقا یافت
وی افزود: سامانه دروس مجازی این دانشگاه ارتقا یافته است و بستری فراهم شده تا تعامل میان اساتید و دانشجویان بیشتر شود.
مدیرکل امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: آموزش در این دانشگاه تعطیل نیست و تمامی ادارات و دانشکده های دانشگاه باز هستند.


منبع:

1399/06/30
22:03:22
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: آموزش , اساتید , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است