صندوق رفاه منتشر كرد؛

جدول نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی

جدول نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی

به گزارش دانشگاه فارسی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در بخشنامه ای نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی جدید را به دانشگاه ها ابلاغ نمود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، با عنایت به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم طی بخشنامه ای نرخ ماهیانه اجاره بهاء سراهای دانشجویی مجردی و متاهلی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در نیمسال اول و دوم و ترم تابستان را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام نمود.
در این بخشنامه تاکید گردیده است با عنایت به تداوم وضعیت جهانی شیوع بیماری کرونا در کشور و گزینه های مختلف پیش رو در حوزه آموزش دانشگاه ها (حضوری و غیرحضوری)، به منظور فراهم شدن مقدمات اسکان نوبت بندی گروه های دانشجویی دارای اولویت در خوابگاه های دانشجویی در طول سال تحصیلی پیش رو، امکان ثبت روزشمار سکونت دانشجویان در سامانه ذیربط صندوق رفاه فراهم گشته است.
دانشجویان با معرفی آموزش و برای انجام تکالیف آموزشی عملی خود که حتی المقدور فشرده خواهد بود برای یک دوره زمانی معین و لازم در خوابگاه اسکان داشته و صرفا در ازای تعداد روزهای اسکان، هزینه پرداخت خواهند کرد.
همچنین در صورت کاهش ظرفیت اسکان اتاق ها توسط دانشگاه برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، هزینه اجاره بهاء بر اساس ظرفیت های واقعی ثبت شده در سامانه صندوق (نه بر مبنای تعداد نفرات ساکن در اتاق در وضعیت خاص فعلی) محاسبه و دریافت خواهد شد و دانشجویان هزینه اضافی پرداخت نخواهند کرد.
معاونت دانشجویی ضمن اعلام ظرفیت قابل اسکان خوابگاه ها با حفظ فاصله گذاری فیزیکی به حوزه آموزشی دانشگاه و تنظیم برنامه های آموزشی دانشگاه بر مبنای آن، برنامه ریزی و نوبت بندی لازم برای اسکان گروه های دارای اولویت اسکان در فواصل زمانی تعیین شده را مشخص کنند.
همچنین با عنایت به اسکان متناوب و نوبت بندی دانشجویان دارای اولویت، اتخاذ تدابیر مقتضی و مناسب برای تخلیه بموقع خوابگاه به منظور اسکان گروه دانشجویی بعدی هم از دیگر لزوم هاست.
نرخ ماهیانه اجاره بهاء سراهای دانشجویی (مجردی و متاهلی (در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹) نیمسال اول، دوم و تابستان

مبنای نرخ های فوق بر مبنای پرداخت به صورت بدهی (غیرنقدی) است و در صورت پرداخت نقدی در موعد مقرر مشمول ۱۰ درصد تخفیف خواهند شد. تمام مبالغ فوق به تومان است.
برای دانشجویان سنوات اضافه مبالغ فوق به صورت زیر افزایش خواهد یافت:
نیمسال اول اضافه ۱۰۰ درصد نیمسال دوم اضافه ۱۵۰ درصد و نیمسال سوم اضافه ۲۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. سکونت غیر مجاز مشمول جریمه ۱۰ برابری خواهد شد.
دانشجویان مهمان، بورسیه و شاغل مشمول ۵۰ درصد افزایش نرخ اجاره بهاء خواهند شد.
مبنای محاسبه برای ترم های اول و دوم چهار ماه و نیم و برای تابستان دو ماه و نیم است.


منبع:

1399/06/28
15:11:19
5.0 / 5
1320
تگهای خبر: آموزش , بورسیه , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است