ثبت ۶ هزار و ۲۱۸ مقاله دانشگاه سمنان در جهان

ثبت ۶ هزار و ۲۱۸ مقاله دانشگاه سمنان در جهان

به گزارش دانشگاه فارسی ایرنا- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت: ۶ هزار و ۲۱۸ مقاله مستند در جهان به نام این دانشگاه ثبت شده است.


سیف الله سعدالدین روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، اظهار داشت: ۹ هزار و ۲۷۱ مقاله در دانشگاه سمنان تابحال تولید شد که از این تعداد ۶ هزار و ۲۱۸ مقاله به صورت جهانی به ثبت رسیده است.
وی افزود: تعداد استنادات و مراجعات به ازای هر مقاله به صورت میانگین در کشور ۹.۲۹ است، اما میانگین مراجعات به مقاله های دانشگاه سمنان بالاتر از میانگین کشوری و ۹.۶۰ است.
وی بیان نمود: دانشگاه سمنان در منطقه ۹ کشوری تقسیم بندی می شود و دانشگاه فردوسی مشهد در این منطقه قرار دارد که تعداد مراجعات به ازای هر مقاله در دانشگاه فردوسی مشهد ۸.۸۵ است و بر مبنای آمار دانشگاه سمنان در زمینه پژوهش عملکرد خوبی داشته است.
سعدالدین با اشاره به اینکه پژوهش لازمه تحقق جهش تولید است اضافه کرد: دانشگاه سمنان با برنامه ریزی کارشناسی و مدون به دنبال ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی است.

وی تصریح کرد: دانشگاه سمنان در معیار پژوهش با کسب نمره ۶۴.۲۲ در رتبه هشت، در معیار آموزش با کسب نمره ۳۹.۸۹ در رتبه ۳۱، در معیار بین الملل با کسب نمره ۴۵.۱۲ در رتبه ۲۰، در معیار تسهیلات (امکانات) با دریافت نمره ۲۲.۹ در رتبه ۶۶ و در نهایت برای فعالیتهای اجتماعی- اقتصادی با دریافت نمره ۴۱.۳۸ در رتبه۲۴ کشور قرار گرفت.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان خاطرنشان کرد: نام این دانشگاه در جدید ترین رتبه بندی موضوعی بین المللی تایمز و آی اس سی در بین دانشگاه های برتر جهان به ترتیب به رتبه سه رقمی و تک رقمی دست یافت.
دانشگاه سمنان سال ۱۳۵۳ با نام موسسه عالی تکنولوژی سمنان شروع به کار کرد و الان بعنوان دانشگاه مادر و منتخب استان، با داشتن ۸۰۰ هکتار فضا با زیربنای ۱۹۱ هزار مترمربع و توسعه امکانات آموزشی و پژوهشی، به یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور مبدل شده، این دانشگاه در لیست یک درصد برتر دانشگاه های تأثیر گذارجهان از نظر تعداد استنادات قراردارد.منبع:

1399/06/27
19:30:58
5.0 / 5
1423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است