رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها؛

كاهش صدمه های اجتماعی دانشجویان با افزایش انس با نماز

كاهش صدمه های اجتماعی دانشجویان با افزایش انس با نماز

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: تمام تحقیقات نشان می دهد كه هر مقدار كه انس بیشتری با نماز وجود دارد به همان میزان صدمه های اجتماعی كمتری متوجه دانشجوهاست.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در جلسه هم اندیشی و هم افزایی در برنامه ها و بررسی شیوه تدوین سند استراتژیک ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها به تشریح جایگاه و اهمیت نماز پرداخت و اظهار داشت: نماز بهترین اسباب ذکر است و احتیاج به ذکر و یادآوری دائم دارد. در نظام اسلامی طبق فرموده خداوند در قرآن کریم نخستین نشانه حاکمیت اسلام در یک جامعه اقامه نماز است.
وی خاطرنشان کرد: بحمدالله به برکت انقلاب و رهنمودهای حضرت امام و مقام معظم رهبری و مجاهدت، مجاهدان اتفاقات بزرگی در حوزه اقامه نماز افتاده و ما باید شکرگزار باشیم. جریان اقامه نماز امروز در دانشگاه های ما جریانی زنده و پویا است و در دستگاه های مختلف اتفاقات خوبی افتاده، البته توفیقات مجموعه تابع متغیرهای متفاوتی است. از مهارت ارتباطی امام جماعت، فضای فیزیکی مسجد و نمازخانه و امکانات و اهتمام مدیران به مسأله نماز عواملی هستند که در کیفیت نماز مؤثر هستند. البته به جرأت می توان گفت پس از بقاع متبرکه، بهترین و با شکوه ترین نماز جماعت را در فضاهای دانشگاهی داریم، که این جای شکر دارد.
حجت الاسلام رستمی اضافه کرد: در اغلب فضاهای آموزش عالی کشورمان آنجا که همکاری مناسب وجود دارد خروجی ها هم خوب است. بهترین و مؤثرترین کاری که در فضای فرهنگی دینی، که پیش گیری می کند از صدمه هایی که دانشجو ها در فضای فرهنگی و عمومی دانشگاه دارند که یکی از نگرانی های متولیان فرهنگی هم هست بحث نماز است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه تصریح کرد: تمام تحقیقات نشان می دهد که هر مقدار که انس بیشتری با نماز وجود دارد به همان میزان صدمه های اجتماعی کمتری متوجه دانشجوهاست. ما هرکاری که برای نماز انجام می دهیم ضمن اینکه یک فریضه دینی برای همه ما و مسئولین است در عین حال یک سرمایه گذاری برای آینده است.


منبع:

1399/06/27
00:55:03
5.0 / 5
1150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است