زمان دریافت آثار دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی تا 30 مهر

زمان دریافت آثار دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی تا 30 مهر

رئیس دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی از مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۳۰ مهر ماه اطلاع داد.


حسین میرزایی در گفت و گویی تصریح کرد: مهلت دریافت آثار فراخوان دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی در سامانه WWW.FARABIAWARD.IR تا ۳۰ مهرماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: آثار مورد پذیرش جشنواره همچون ادوار گذشته در چهار قالب گفتمان کتاب پژوهشی، گزارش اختتام یافته پژوهش، رساله دکتری و رساله کارشناسی ارشد است.
رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره تاریخ تهیه آثار ارسال شده، اضافه کرد: آثاری که از آغاز سال ۱۳۹۶ تا آخر اسفند ۱۳۹۸ آخر یافته اند می توانند در این دوره از جشنواره شرکت نمایند.
به گفته میرزایی، آثار علمی در این جشنواره در ۱۵ گروه علمی اخلاق، ادیان و عرفان، تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی، حقوق، زبان، ادبیات و زبان شناسی، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی، علوم تربیتی، روان شناسی و علوم ورزشی، علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای، علوم قرآنی، تفسیر و حدیث، فقه و اصول، فلسفه، منطق و کلام، فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)، مطالعات هنر و زیبایی شناسی و مطالعات میان رشته ای دریافت می شوند.
رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی درباره بخش بین المللی این جشنواره تصریح کرد: بخش بین الملل جشنواره هم آثار مربوط به حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی را دریافت می کند.
وی تصریح کرد: همچون ادوار گذشته در بخش ویژه هم جایزه شخصیت های پیشرو علوم انسانی و اسلامی، پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، انجمن علمی برتر، نشریه علمی برتر و نظریه پرداز برتر اعطا خواهد شد.
میرزایی همینطور با اشاره به اینکه ثبت آثار در سامانه جشنواره در دو قالب حقیقی و حقوقی است، تصریح کرد: علاوه بر اینکه مولفین و پژوهشگران می توانند نسبت به ثبت آثار در سامانه اقدام نمایند، ناشران، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، انجمن های علمی و گروه های علمی آموزشی و پژوهشی هم چنانچه اثری را واجد شایستگی لازم می دانند به معرفی و ثبت آثار پیشنهادی مبادرت ورزند و زمینه شناسایی آثار فاخر را فراهم نمایند.
وی تصریح کرد: جشنواره بین المللی فارابی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه ای و کمیسیون ملی آیسسکو، بنیاد ملی نخبگان و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار می گردد.


منبع:

1399/06/16
22:52:56
5.0 / 5
1425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است