فرمانده ستاد مقابله با كرونای پایتخت:

مهار كرونا در تهران به نگاه متفاوت نیاز دارد

مهار كرونا در تهران به نگاه متفاوت نیاز دارد

به گزارش دانشگاه فارسی فرمانده ستاد مقابله با كرونای پایتخت اظهار داشت: تهران تابلوی عمومی كشور است و مهار كرونا در تهران به نگاه متفاوت نیاز دارد.


به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نشست شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دکترمحسنی بندپی استاندار تهران، زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت با بیماری کرونا و سایر اعضا برگزار گردید.
در ابتدای این نشست علیرضا زالی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به تشریح وضعیت بیماری کرونا در تهران پرداخت.
وی در ادامه به تبیین تاریخچه تشکل ستاد مقابله با کرونای تهران با مشارکت بخش های مهم اجرایی، تقنینی، قضایی و انتظامی و نیروهای مسلح از روزهای آغازین شیوع بیماری پرداخت و آنرا یک مدل و اسلوب مدیریتی موفق در نبرد با کرونا برشمرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بعضی از خصوصیت های خاص تهران نظیر دارا بودن بالاترین چگالی و تراکم جمعیتی کشور، بالاترین جمعیت شهروندان بیگانه، وجود بیشترین مشاغل و سازمان ها و ادارات، جمعیت بالای شناور، مشکلات حاشیه شهری، کمبودهای ساختاری بهداشتی و درمانی اشاره نمود.
وی ضمن تقدیر از تلاش همکاران و سازمان های مختلف با ستاد کرونا در جهت کنترل و مهار بیماری تصریح کرد: تابحال ۱۰۸ بیمارستان در تهران برای درمان بیماران کرونایی مشارکت داشته اند و ۹۰ مرکز جامع خدمات سلامت ۲۴ و ۱۶ ساعته هم در این راستا فعالیت دارند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت اضافه کرد: توزیع بیماران در مناطق شهری تهران در پیک اول و دوم بیماری کاملا ناهمگون بود و برپایه مطالعات صورت گرفته بیشترین مبتلا شدن مربوط به مناطق شرقی و جنوب شرقی به ترتیب مناطق ۴، ۲، ۱۴ و ۱۵ بوده و کمترین میزان مرگ و میر هم مربوط به مناطق ۲۲ و ۲۱ شهر تهران بوده است.
زالی در باره تأثیر مشارکت جدی مردم در کنترل و مهار کرونا در پیک اول بیماری خاطرنشان کرد: بالاترین میزان مبتلا شدن و بستری و مرگ و میر در پیک دوم بیماری مربوط به هفته دوم خرداد ماه بود که به علت بازگشایی مشاغل، کاهش حساسیت آحاد شهروندی، کمرنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشت و سفرهای بین شهری صورت گرفت.
وی اضافه کرد: خوشبختانه آمار مبتلایان رو به کاهش است و در طول ۲ هفته اخیر با اجبار استفاده همشهریان از ماسک و همینطور اجرای طرح حضورچرخشی و دورکاری کارمندان شاهد کاهش آمار مبتلا شدن و مرگ و میر در تهران بودیم.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با تقدیر از مشارکت و نظارت سازنده نیروهای انتظامی بر روش اجرای پروتکل های بهداشتی در تهران، گشت های نظارتی مشترک حوزه بهداشت و انتظامی را تجربه ای موفق و الگویی خوب از همکاری این دو حوزه عنوان نمود که سبب به ثمر نشستن خیلی از این مداخلات شد.
وی با بیان این که موج سوم بیماری اوایل پاییز شروع می شود؛ به اجرای ۷۳ درصدی پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در ادارات اشاره نمود و خاطرنشان کرد: کمترین میزان رعایت شیوه نامه ها مربوط به پاساژها و مجتمع های تجاری به میزان ۲۸ درصد است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
زالی در خاتمه سخنان خود درباره مشارکت همه جانبه نیروی انتظامی با ستاد مقابله با کرونا از آغاز شیوع بیماری تا کنون اظهار داشت: حضور نیروی انتظامی به صورت پنهان و آشکار در کنار ستاد کرونای تهران بسیار ارزشمند بوده و نقش مهم و اثرگذار آنان را در اجرای طرح مقابله با قاچاق اقلام بهداشتی و حفاظتی، نظارت بر اجرای مصوبات ستاد کرونا، برقراری فضای آرام و بدون تنش در تهران را شایسته تقدیر است.منبع:

1399/06/13
18:09:57
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: پاییز , پزشك , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است