براساس دستورالعمل وزارت علوم؛

نو دانشجویان فقط سه هفته در دانشگاه حضور می یابند

نو دانشجویان فقط سه هفته در دانشگاه حضور می یابند

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی اظهار داشت: برپایه دستورالعمل وزارت علوم برای تمام دانشگاه ها دانشجویان نورود در سال تحصیلیجدی ۳ هفته به صورت حضوری در دانشگاه ها حاضر می شوند.علی آهون منش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دستورالعمل وزارت علوم برای دانشجویان نوورود در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: برپایه دستورالعمل وزارت علوم تمام دانشجویان نوورود دانشگاه ها پس از پذیرش و ثبت نام که نیمه مهرماه و یا اوایل آبان ماه انجام می شود، برای آشنایی با دانشگاه، اساتید، انجمن های علمی و محیط دانشگاه، فقط سه هفته در دانشگاه حضور داشته و سپس به صورت مجازی ادامه تحصیل خواهند داد.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان دیگر از ۱۵ شهریورماه در دانشگاه ها پذیرش می شوند اضافه کرد: برپایه دستورالعمل وزارت علوم ترم تحصیلی آینده به صورت مجازی خواهد بود.
رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی اظهار داشت: درباره ظرفیت های دانشگاه های غیرانتفاعی اضافه کرد: درحال حاضر ظرفیت های دانشگاه های غیرانتفاعی به علت اینکه نتایج کنکور اعلام نشده و تا نتایج اعلام نشود ثبت نام برپایه سوابق تحصیلی صورت نمی گیرد، مشخص نمی باشد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، پیش از این وزیر علوم عنوان کرده بود، نتایج نهایی کنکور سراسری اواخر مهرماه ۹۹ اعلام خواهد شد و دانشگاه ها ثبت نام خویش را به صورت ویژه انجام خواهند داد و سال جاری بنا به شرایط، ثبت نام به صورت مجازی خواهد بود. تلاش دانشگاه ها بر این است که در نیم سال بعدی شرایطی را فراهم نمایند که پذیرفته شدگان جدید دانشگاه ها چند هفته ای را در دانشگاه ها حضور پیدا کنند و با شرایط دانشگاه ها آشنا گردند و ارتباط نزدیک تری با محل تحصیل داشته باشند.
براساس گفته وزیر علوم، نودانشجویان اول آبان ماه به دانشگاه ها وارد می شوند و شروع ترم جدید از ۱۵ شهریورماه قطعی است و دانشگاه ها می توانند انتخاب واحد دانشجویان خویش را آغاز کنند و چون ترم به صورت مجازی است، تحصیل دانشجویان از ۱۵ شهریور رسماً آغاز خواهد شد.

1399/06/09
13:02:38
5.0 / 5
1422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است