دیدار معاون وزیر ارشاد با مدیران دانشگاه سوره؛

رشته های جدید هنری راه اندازی می شود

رشته های جدید هنری راه اندازی می شود

دانشگاه فارسی: مدیران دانشگاه سوره روز سه شنبه هفدهم تیرماه با مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و درباره برخی همكاریهای هنری با هم گفتگو كردند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران دانشگاه سوره با مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی که سه شنبه ۱۷ تیرماه برگزار شد، درباره همکاری و تعامل در حوزه هنر گفتگو کردند.
سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست اظهار داشت: طبق آمارهای موجود هم اکنون بیش از ۲۹۰ هزار نفر در آموزش عالی در حال تحصیل هنر هستند. بین تعداد هنرآموخته ها و نیروی انسانی هنر و نیاز جامعه و فضاهای کارهای حرفه ای هنر تناسب وجود ندارد. لزوم دارد با نگاه فرایندمحور از کارهای جزیره ای بدون در نظرگرفتن زمینه ها و نتایج آن و شرایط اجتماعی و فرهنگی کاسته شود و بجای تمرکز و توجه بر کمیت در آموزش هنر برای کیفیت آموزش هنر فکر و برنامه ریزی شود.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی از آفت ها و تنش های فعلی تعدد جشنواره هاست، بعضی از این جشنواره ها، خود به یک لطمه تبدیل گشته اند. البته جشنواره هایی نیز هستند که مهم، کیفی و تأثیرگذارند و لزوم دارد که تداوم یابند.
محمدحسین ساعی رئیس دانشگاه سوره در این نشست اظهار داشت: دانشگاه سوره تمایل دارد که در حوزه های گوناگون با معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کند و در حوزه آموزش و پژوهش هنر، بررسی مسایل آموزش هنر و نیازهای این حوزه تعامل داشته باشد. همین طور در نظر داریم باتوجه به نیازهای امروز عرصه هنر رشته های جدیدی را در دانشگاه سوره راه اندازی نماییم و رشته موسیقی را باردیگر در این دانشگاه برقرار نماییم.
در این جلسه حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، علی اکبر صفی پور مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، احمد صدری مشاور معاون هنری و مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری نظرات و پیشنهادهای خودرا بیان نمودند.
در این جلسه کاظم نظری سرپرست دانشکده هنر دانشگاه سوره، یوسف خجیر معاون پژوهشی دانشگاه سوره و سرپرست دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره، سیدامین موسوی مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و امور هیأت ها و محمد امین ابوحمزه مدیر امور فرهنگی دانشگاه سوره نیز پیشنهادهای خودرا بیان نمودند.


منبع:

1399/04/23
20:45:17
5.0 / 5
1810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است