مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی:

آموزش آنلاین زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بررسی می شود

آموزش آنلاین زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بررسی می شود

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم اظهار داشت: با عنایت به شرایط ناشی از ویروس كرونا و تقویت رویكردهای آموزش غیر حضوری، ابعاد آموزش آنلاین زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بررسی می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، عبدالحمید علیزاده در اولین وبینار آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی در دوران پسا کرونا اظهار داشت: برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی باید منابع و امکانات مراکز آموزش زبان فارسی را به اشترک بگذاریم و ضرورتی به سرمایه گذاری کلان در همه دانشگاه ها نباشد.
وی اضافه کرد: منابع درسی و استانداردهای آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی تا حدود زیادی مشخص است و در وبینارهای تخصصی به دنبال بررسی شیوه های آموزش زبان فارسی به صورت آنلاین هستیم به صورتی که بهترین کیفیت و نتیجه را به دنبال داشته باشد.
علیزاده تصریح کرد: در دو ویبناری که در تابستان سالجاری برگزار می گردد انتخاب منابع متناسب با شیوه آموزش آنلاین، نرم افرارهای مناسب و آزمون آنلاین به بحث گذاشته می شود.
بهادر باقری، معاون زبان فارسی و ایران شناسی در خارج از کشور مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم هم در این وبینار با استقبال از شیوه آموزش آنلاین اظهار داشت: باید طوری برنامه ریزی نماییم تا تمام فرایند آموزش زبان فارسی تا آزمون نهایی به شیوه آنلاین برگزار گردد.
در ادامه این گفتگوی آنلاین، برخی از استادان آموزش زبان فارسی و مدیران مراکز آموزش زبان فارسی دانشگاه های کشور دیدگاه های خویش را در مورد آموزش زبان فارسی در شرایط حاضر مطرح نمودند.


منبع:

1399/04/10
23:58:36
5.0 / 5
2055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است