مدیركل دفتر مشاوره وزارت علوم:

همكاری 17هزار دانشجو با مراكز مشاوره دانشگاهها در روزهای كرونا

همكاری 17هزار دانشجو با مراكز مشاوره دانشگاهها در روزهای كرونا

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از تهیه بسته های حمایت روانی اجتماعی و اشتراك آن در كانال های دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۷ هزار دانشجو تحت پوشش ۴۰۰ كانون با مراكز مشاوره همكاری داشتند.منصوره سادات صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح اقدامات صورت گرفته در مقابله با کرونا توسط دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم پرداخت و اظهار داشت: این دفتر با همکاری مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشجویی دانشگاه ها، حتی پیش از اینکه کرونا وارد کشور شود، آغاز به تهیه دستورالعمل های بهداشتی با محوریت مراکز بهداشت و درمان و ارسال آن به دانشگاه ها کرد.
وی افزود: پس از شروع کرونا در ایران، مراکز مشاوره و سلامت وزارت علوم اقدامات خویش را در دو حوزه سلامت جسمانی و سلامت روانی اجتماعی ادامه داد و تلاش کردیم «شورای سیاست گذاری سلامت» بخصوص «شورای مبارزه کرونا» را در همه دانشگاه ها با محوریت مراکز بهداشت و درمان داشته باشیم و پروتکل ها را از این طریق به دانشگاه ها ابلاغ نماییم.
همکاری یک هزار و ۶۰۰ دانشجوی همیار بهداشت در مبارزه با کرونا
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: همینطور آموزش همیاران بهداشت را داشتیم و حدود یک هزار و ۶۰۰ همیار بهداشت داریم که دانشجویان در تهیه بروشورها و پمفلت ها بسیار کمک کننده بودند، از طرفی هم کرونا فقط مبحث سلامت جسمانی نبود، تأثیراتی که روی روان دانشجویان داشت هم برای ما بسیار اهمیت داشت.
ارائه مشاوره آنلاین به دانشجویان و خانواده آنان
صادقی اضافه کرد: برهمین اساس مراکز مشاوره دانشجویی شروع کردند با بستر سازی برای عرضه مشاوره های آنلاین به دانشجویان و خانواده آنان نخستین قدم را در این راه بردارند. ما هم شروع کردیم بسته های حمایت روانی اجتماعی در چارچوب کلیپ ها، پادکست ها و پمفلت ها برای دانشجویان ساخته و در کانال های دانشجویی جهت استفاده دانشجویان به اشتراک بگذاریم.
همکاری ۴۰۰ کانون همیار سلامت روان در کنار مراکز مشاوره
وی افزود: ۴۰۰ کانون دانشجویی همیار سلامت روان و ۱۷ هزار دانشجو در این حوزه به صورت شبکه های اجتماعی در کنار مراکز مشاوره مبادرت به فعالیت کردند.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: دو پویش بزرگ دانشجویی تحت عنوان «مسابقه بزرگ بهداشتی، هنری ترم کرونایی» و «کمپین درخانه بمانیم» راه اندازی کردیم.
وی اضافه کرد: مسابقه بزرگ بهداشتی، هنری ترم کرونایی در اسفند ماه سال ۹۸ شکل گرفت و ۱۰ فروردین به اتمام رسید و تمام دانشجویان از سراسر کشور در این پویش شرکت کردند و یک هزار اثر از جانب دانشجویان به این مسابقه ارسال و در کمیته های روانشناختی و هنری داوری شد همینطور جلسه اختتامیه آن ۱۰ خرداد برگزار گردید و ۲۲ اثر منتخب شده و به آنان جایزه تعلق گرفت.
صادقی تصریح کرد: کمپین بزرگ دانشجویی در خانه بمانیم هم ۶ فروردین ۹۹ افتتاح شد و نخستین کمپین دانشجویی راه اندازی گردید، ۱۵۰ مراکز مشاوره و بهداشت با حمایت کامل کانون همیاران سلامت و بهداشت دراین کمپین شرکت کردند و ۳ هزار اثر به این کمپین ارسال شده است که اختتامیه آن در ایام آتی برگزار می شود.


منبع:

1399/04/01
00:26:43
5.0 / 5
2024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است