معاون آموزشی دانشگاه تهران :

نحوه برگزاری امتحانات دانشجویان خارجی

نحوه برگزاری امتحانات دانشجویان خارجی

دانشگاه فارسی: معاون آموزشی دانشگاه تهران از خروج 450 دانشجوی غیر ایرانی این دانشگاه از كشور آگاهی داد و نحوه برگزاری امتحانات این دانشجویان را تشریح نمود.سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت دانشجویان خارجی و نحوه برگزاری امتحانات برای این دانشجویان، اظهار داشت: دانشجویان خارجی دانشگاه هم اکنون به ۲ گروه تقسیم شده اند؛ بخش اول آن هایی که همچنان در دانشگاه و خوابگاه حضور دارند و یا در ایران هستند که این افراد تابع مقررات سایر دانشجویان دانشگاه بوده و باید در آزمون ها (مجازی یا حضوری) شرکت نمایند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران اضافه کرد: گروه دوم دانشجویانی که به کشور خودشان بازگشته اند؛ بعضی از این افراد به سبب مشکل زیرساخت در کشورشان امکان شرکت در کلاس های آموزش مجازی دانشگاه را نداشته اند (مثل دانشجویان ساکن در افغانستان، عراق و سوریه) که برای این دانشجویان، نیمسال دوم بدون احتساب در سنوات حذف می شود.
حسینی در ادامه اشاره کرد: آن دسته از دانشجویان خارجی که به کشورشان بازگشته و از سامانه های آموزش مجازی بهره برده اند، امتحان اختتام ترم برای این افراد به صورت مجازی انجام می شود.
وی افزود: بر طبق آماری که در اختیار داریم، حدود ۴۵۰ دانشجو در کشور باقی مانده اند و همین حدود نیز به کشور خودشان بازگشته اند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان بی اثر شدن نمره در این ترم وجود دارد، اظهار داشت: در دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ۳ درس و در ارشد و دکتری ۱ درس این امکان وجود داشت، اما این قانون در بخشنامه جدید وزارت علوم حذف و این مساله در شورای آموزشی دانشگاه نیز ابطال شد و نمی تواند دیگر مورد قبول واقع شود.
معاون آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: البته در این ترم اگر دانشجویی مشروط شود، محدودیتی برای انتخاب واحد در ترم بعد نخواهد داشت؛ در واقع تصمیم دانشگاه بر این بوده اگر دانشجویی این ترم را مشروط شد و معدل کل او بالای ۱۲ باشد، محدودیت برای ترم بعد نخواهد داشت.


منبع:

1399/03/01
12:50:31
5.0 / 5
2424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است