شگفتنی دانشمندان از كشف میكروب در جو هیدروژنی سیارات

شگفتنی دانشمندان از كشف میكروب در جو هیدروژنی سیارات

به گزارش دانشگاه فارسی بررسی های محققان دانشگاه ام آی تی نشان داده است برخی انواع باكتری ها حتی در جو تمام هیدروژنی برخی سیاره ها قادر به تداوم حیات هستند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، این کشف باعث شگفتی دانشمندان شده و در عین حال آنها را به وجود حیات در بعضی سیارات که تا پیش از این به صورت قطعی غیرقابل سکونت دانسته می شدند، امیدوار کرده است.
از جمله باکتری های شناسایی شده در جو ۱۰۰ درصدی هیدروژنی دیگر سیاره ها می توان به ای کلی یا اشریشیا کلی اشاره نمود که معمولاً در روده جانوران خون گرم زندگی می کند و بعضی از انواع آن باعث مسمومیت غذایی و اسهال می شوند. البته باید توجه داشت که روند بازتکثیر این باکتری در جو تمام هیدروژنی سایر سیارات کند می شود و علت این مسئله نبود اکسیژن است.
تا پیش از این دانشمندان برای شناسایی حیات در دیگر سیارات به دنبال شناسایی سیاره هایی بوده اند که شرایط کلی آنها مشابه با زمین باشد ولی حالا مشخص شده این رویه کاملاً غلط است و حیات می تواند در سیاره های دیگری هم که بسیار سرد یا گرم هستند، وجود داشته باشد.
از همین رو می توان امیدوار بود که گونه هایی از حیات در صحراهای یخ زده مریخ یا دریاچه هایی مملو از متان قمر تایتان مشتری وجود داشته باشد.


منبع:

1399/02/20
21:13:00
5.0 / 5
2491
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است