رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها :

فعالیت گروه هایی با تفكرات چپ گرایانه در دانشگاه ها

فعالیت گروه هایی با تفكرات چپ گرایانه در دانشگاه ها

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: این روزها هم گهگاه، خبرهایی از فعالیت گروه هایی با تفكرات چپ گرایانه در دانشگاه ها، شنیده می شود كه در ظاهر دغدغه عدالت دارند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به شهید مجید شریف واقفی نوشت: زندگینامه شهید مجید شریف واقفی که نامش بر سر در «دانشگاه صنعتی شریف» ثبت شده و فراز و نشیب های فعالیت تشکیلاتی و مبارزاتی او، می تواند برای دانشجویان امروز ما درس آموز باشد.
وی افزود: شریف واقفی، نماد دانشجوی نخبه و فعالی است که معتقد بود وظیفه دانشجویی، صرفاً در درس خواندن خلاصه نمی گردد. دانشجوی مسلمان باید به مسائل جامعه خود حساس باشد، آنها را تحلیل کند و نسبت به آنها واکنش نشان دهد.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: خصوصیت دیگر این شهید این بود که آرمانخواهی عدالت خواهانه اش ابتنای بر ایدئولوژی های موهوم چپ گراها نداشت و نگذاشت این آرمان مهم و فعالیت تشکیلاتی و مبارزاتی او، با کنار گذاشتن تفکر اسلامی به انحراف کشیده شود.
وی افزود: این روزها هم گهگاه، خبرهایی از فعالیت گروه هایی با تفکرات چپ گرایانه در دانشگاه ها، شنیده می شود که در ظاهر دغدغه عدالت دارند؛ اما تجربه تاریخی نشان داده است، این تفکر هنگامی که به عرصه سیاسی ورود کرده، برای دانشجویان، مردم و کارگرانی که مداوم از آنها سخن می گویند، جز خون ریزی و قتل و کشتار ارمغانی نداشته است.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: شهید مجید شریف واقفی هم در واقع مغضوب این جریان است. او مبارزه با بی عدالتی را در ذیل تفکر اسلامی و از مسیر صحیح دنبال می کرد. سازمان منافقین هم باآنکه خودش را اسلامی می نامید اما تاکید این سازمان بر ایدئولوژی های ضاله که عملا خوانش فردی و ناصحیح از اسلام را به همراه داشت، باعث شد تا او که از اعضای این سازمان بود، ترور شود.
وی افزود: اعضای تشکل های دانشجویی مختلف هم باید مراقب باشند تا تشکیلات، همانطور که رهبر انقلاب تاکید نمودند، معبد باشد نه معبود. اگر این چنین نباشد، تفکر اسلامی به کنار می رود و حفظ تشکل به هر قیمتی و پیاده سازی اهداف مغرضانه بعنوان هدف قرار می گیرد. در این صورت انحراف و استحاله قطعی است. کما اینکه در تاریخ جنبش دانشجویی هم شاهد بودیم، تشکل های دانشجویی که روزی برای پیاده کردن اسلام شکل گرفته بودند، چطور در مقابل نظام اسلامی، صف کشیدند و از اهداف گذشته خود بازگشتند.

1399/02/20
03:40:38
5.0 / 5
2177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است