توسط یك شركت دانش بنیان؛

سامانه تخصصی ترجمه مقالات علمی افتتاح شد

سامانه تخصصی ترجمه مقالات علمی افتتاح شد

به گزارش دانشگاه فارسی یك شركت دانش بنیان سامانه ای بوجود آورده كه به واسطه آن می توان مقالات علمی را به صورت پی دی اف ترجمه كرد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمد محمدزاده ضیابری مدیر عامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: این شركت در ابتدا یك ابزار عمومی را ایجاد كرد كه مشابه گوگل ترنسلیتور عمل می كند. با عنایت به این كه نیاز اهل علم با نیاز كاربران عادی متفاوت می باشد، این شركت سامانه ای برای ترجمه مقالات علمی ایجاد كرد.
به گفته این فعال فناور، مقالات علمی به صورت پی دی اف در این سامانه بارگذاری می شود و كاربر می تواند ترجمه علمی و با كیفیت مقاله را دریافت كند. ترجمه در این سامانه تا ۲۰۰۰ كلمه مجانی است و بیشتر از این مقدار كاربر باید اشتراك تهیه نماید.
سید محمد محمدزاده ضیابری در توضیح روش درآمدزایی این سیستم اضافه كرد: كاربران با تهیه اشتراك می توانند از این سامانه استفاده كنند. این سیستم توانسته است در طول یك سال نزدیك به ۸۰۰۰ كاربر جذب نماید كه ركورد مطلوب و امید بخشی به حساب می آید.
مدیر عامل شركت دانش بنیان اظهار نمود: نسل جدید از محصول این شركت در حال دریافت تاییدیه دانش بنیان است.
وی بیان نمود: تا كنون ۱۵ میلیون كلمه مقاله علمی با استفاده از این سامانه ترجمه شده است. جهت استفاده محققین و پژوهشگران مختلف در این سامانه سایت های علمی هم ترجمه می شوند و در این راستا تا كنون بیشتر از ۳۰۰ مقاله علمی ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

1399/01/27
19:41:25
5.0 / 5
2776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است