با شیوع ویروس كرونا؛

دانشجویان دكتری خواهان حذف ترم شدند

دانشجویان دكتری خواهان حذف ترم شدند

دانشگاه فارسی: معاون آموزشی وزیر علوم درپاسخ به درخواست دانشجویان غیرپزشكی در خصوص حذف ترم بدون احتساب در سنوات، رسیدگی به این درخواست را منوط به موافقت دانشگاه اعلام نمود.علی خاكی صدیق در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه آیا بر طبق بخشنامه جدید وزارت علوم، فقط دانشجویان كارشناسی از حق حذف ترم بدون احتساب سنوات برخوردار می باشند یا اینكه شامل دوره های دكتری و ارشد نیز می شود، اظهار داشت: تفاوتی نمی كند، برای حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب در سنوات، موافقت دانشگاه لازم است.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، بعضی از دانشجویان دكتری غیرپزشكی خواهان حق انتخاب حذف ترم بدون احتساب سنوات شده بودند كه معاون آموزشی وزیر علوم در پاسخ به این درخواست، شرط موافقت دانشگاه را لازم دانست.
دانشجویان دكتری با اشاره به بحران جهانی كرونا اعلام نموده اند: در صورتیكه دولت همچنان اعتقادی به پرداخت حق الزحمه در چارچوب پژوهانه بلاعوض به دانشجویان دكتری ندارد دست كم این حق انتخاب را برای دانشجوی دكتری قرار دهد كه در شرایط وقوع بحران جهانی كرونا، حق انتخاب حذف ترم بدون احتساب سنوات را داشته باشند.
این درحالی است كه بتازگی معاونت آموزشی وزارت علوم، شرایط حضور دانشجویان دكتری را در دانشگاه ها از اول اردیبهشت ماه ابلاغ نمود. بر طبق این بخشنامه، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز هستند از آغاز اردیبهشت ماه ۹۹ امكان حضور دانشجویان دوره دكتری خودرا با لحاظ شرایطی در مراكز خود فراهم آورند.
همچنین كلاس های درسی ترجیحاً باید به صورت الكترونیكی اجرا شود مگر به تشخیص استاد و بمنظور رفع اشكال با رعایت فاصله افراد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و كلاس های بزرگ و دارای تهویه مناسب به صورت حضوری اجرا شود.
دانشجویانی كه برای پیشبرد و انجام رساله خود نیاز به حضور و فعالیت در آزمایشگاه و كارگاه داشته باشند، می توانند با رعایت ضوابط بهداشتی و حتی الامكان به صورت تك نفره از فضای آزمایشگاه ها یا كارگاه استفاده كنند و در صورت ضرورت ساعت كاری آزمایشگاه و كارگاه بین دانشجویان توزیع و برنامه حضور آنها در روزها و زمان های مختلف تنظیم می شود.
همچنین قبل و پس از حضور هر دانشجو در آزمایشگاه و كارگاه قسمت های مورد استفاده و تجهیزات و وسایل به نحوی موثر باید ضدعفونی شوند. همین طور همه این دانشجویان برای حضور در محیط دانشگاه ملزم به دریافت گواهی سلامت از مراكز بهداشتی هستند.
در این بخشنامه تاكید گردیده است، دانشگاه ها تلاش كنند تا دوره ها و رشته های نظری دانشجویان به صورت الكترونیكی برگزار كنند و الزامی به حضور فیزیكی دانشجویان دكتری در دانشگاه ها نیست.


منبع:

1399/01/23
20:36:13
5.0 / 5
2706
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است