در نامه ای به سازمان ملل متحد؛

تعدادی از فعالان دانشجویی خواهان رفع تحریم ها مقابل ایران شدند

تعدادی از فعالان دانشجویی خواهان رفع تحریم ها مقابل ایران شدند

دانشگاه فارسی: تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه های كشور طی نامه ای به یونسكو خواهان لغو انواع تحریم ها مقابل جمهوری اسلامی ایران شدند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه های كشور همچون دانشجویان عضو انجمن های علمی، كانون های فرهنگی و هنری و نشریات دانشجویی دانشگاه های كشور در نامه ای به مدیر كل سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو) باتوجه به شیوع ویروس كرونا و تبعات ناشی از آن در كشورمان، خواهان لغو انواع تحریم ها مقابل جمهوری اسلامی ایران شدند.
متن نامه این فعالان دانشجویی خطاب به مدیركل سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو) به شرح زیر است:
«مدیر كل محترم سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو)
با سلام
این روزها شاهد واقعه تلخ ظهور میهمانی ناخوانده و به غایت خطرناك به نام كویید ۱۹ یا كرونا ویروس هستیم كه سلامت جوامع را آماج حمله سهمگین خود قرار داده است و خاطره تراژدیك طاعون، وبا و سل را در اذهان مردم پریشان كشورهای در معرض ویروس و سایر ممالك زنده كرده است.
غمگینانه باید اعتراف كرد این ویروس مرموز نظام ادراكی و نظام استنباطی جوامع و دولت ها را مختل و هر روز شاهد تلفات گسترده انسانی در اقصی نقاط جهان همچون آسیا، اروپا و حتی ایالات متحده هستیم. بااینكه كشورها تمام امكانات خودرا بسیج كرده اند، لیكن در تهاجم این ویروس گرفتار استیصال شده و مواجه با خسارات جانی، مالی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و روانی گسترده ای شده اند. مراكز آموزشی، فرهنگی و كسب و كارها تعطیل و به سلامت روانی، اقتصادی و فرهنگی مردم لطمه جدی وارد شده است.
ایران سرافراز كه مهد تمدن، فرهنگ و ادب است نیز همچون سایر ممالك درگیر این حادثه غمبار گردیده است با این تفاوت كه به خاطر یكجانبه گرایی رژیم ایالات متحده و خروج یكجانبه از معاهده بین المللی برجام، تحریم های ظالمانه و قرون وسطایی، نظام سلامت و اقتصاد كشور ما را هدف گرفته و برمبنای یك مشی ضد انسانی و استعماری، دسترسی بیماران كرونایی نیازمند به دارو و محصولات مورد نیاز را سخت ساخته است. پس ما تعدادی از فعالان فرهنگی دانشجویی دانشگاه های ایران، از سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو) تقاضا داریم تا نهایت تلاش خود برای اتخاذ رویكرد مناسب در مقابل خیره سری و خودكامگی دولت ایالات متحده و اختتام دادن به تحریم مردم ایران در محورهای زیر را به عمل آورند:
- رفع تحریم و ارسال محموله های دارویی و لوازم پزشكی به ایران؛
- لغو كلیه تحریم های غیر انسانی كه مانع دریافت تجهیزات و خدمات پزشكی است.
- رفع تحریم از صادرات كه مانع كسب درآمدهای صادراتی و در نهایت مانع غلبه بر مشكلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس كرونا شده است
و در آخر باید به عرض برسانیم كه لغو تحریم ها فراتر از رقابت های سیاسی، از لحاظ انسانی لزوم دارد. تحریم های ظالمانه آمریكا مقابل ایران نباید به «فاجعه انسانی» شیوع ویروس كرونا دامن بزند كه سبب استمرار تعطیلی مراكز آموزشی و فرهنگی می شود كه لطمه و هزینه های آن كمتر از هزینه های اقتصادی و سیاسی نیست. حالا زمان انتقام های سیاسی نیست.»


منبع:

1399/01/14
21:22:45
5.0 / 5
2656
تگهای خبر: آموزش , انجمن , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است