نتیجه یك بررسی علمی نشان داد؛

گرمایش زمین زندگی یك میلیارد نفر را مختل می كند

گرمایش زمین زندگی یك میلیارد نفر را مختل می كند

دانشگاه فارسی: نتایج یك بررسی علمی در دانشگاه راجرز آمریكا نشان میدهد فشارهای ناشی از گرمایش زمین تا اختتام قرن بیست و یكم زندگی بیش از یك میلیارد نفر را در جهان مبتلا به اختلال می كند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، تا به امروز تردیدی در مورد اثرات منفی گرمایش زمین بر كیفیت زندگی وجود نداشته، اما ابعاد این تأثیرات منفی به درستی مشخص نبود. حال یك مطالعه علمی جزئیات بیشتری را با دقت بالا دراین زمینه در اختیار نهادهای تصمیم گیر و دولت ها گذاشته است.
مدل سازی و شبیه سازی كامپیوتری گرمایش زمین توسط پژوهشگران نشان میدهد تا سال ۲۱۰۰ میلادی میزان گرما و رطوبت تا بدان حد بالا می رود كه میزان افرادی كه بدین علت گرفتار مشكل و استرس شدید می شوند در مقایسه با امروز چهار برابر شده و به یك میلیارد نفر می رسد. در این مطالعه برای نخستین بار علاوه بر عامل گرما به عامل رطوبت هم توجه شده است.
گرمایش شدید زمین در دهه های آینده به شكل گیری شرایطی منجر می شود كه تعرق بدن انسان هم نمی تواند با آن مبارزه كند و نتیجه این وضعیت گرفتگی بدن، فرسودگی انسان ها و در نهایت گرمازدگی در حدی است كه می تواند حیات انسان را هم مختل كند.
بر مبنای شبیه سازی انجام شده، در صورتیكه دمای زمین تا سال ۲۱۰۰ تنها ۱.۵ درجه سانتیگراد افزایش یابد، ۵۰۰ میلیون نفر در جهان گرفتار استرس شدید می شوند و اگر این افزایش ۲ درجه سانتیگراد باشد، افراد لطمه دیده ۸۰۰ میلیون نفر خواهد بود. در نهایت افزایش دمای ۳ درجه ای كه محتمل ترین گزینه در صورت تداوم شرایط موجود است، به حدود ۱.۲ میلیارد ساكن كره زمین لطمه جدی خواهد زد.


منبع:

1398/12/28
21:32:58
5.0 / 5
3167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است